Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > LOT przedłuża odwołanie wszystkich lotów, właśnie podano kolejną datę
Maria Glinka
Maria Glinka 26.04.2020 02:00

LOT przedłuża odwołanie wszystkich lotów, właśnie podano kolejną datę

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

LOT reaguje na bieżącą sytuację pandemiczną

LOT podjął decyzję o przedłużeniu uziemienia wszystkich samolotów aż do 15 maja. Ma to związek z decyzją polskiego rządu o wydłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 9 maja i zamknięciem granic Unii Europejskiej do 15 maja – tłumaczą PLL LOT w komunikacie.

Wcześniej zawieszenie lotów obowiązywało do 26 kwietnia, jednak już dziś wiadomo, że ich odwołanie potrwa jeszcze co najmniej 3 tygodnie.

Nowe opcje dla pasażerów

Spółka postanowiła wdrożyć nowe procedury dla podróżnych, którzy zakupili bilety na rejsy między 15 marca a 15 maja – podaje money.pl.

Zgodnie z najnowszą propozycją pasażerowie mogą wymienić bilet w sposób bardzo elastyczny – dopuszczalna jest zmiana terminu lub trasy podróży w okresie najbliższych dwóch lat.

Pasażerowie mogą zatem otrzymać voucher na zakup nowego biletu. Aby go zdobyć muszą zgłosić się do LOT-u w ciągu roku od daty odwołanego połączenia. Od teraz wartość vouchera na dowolny lot może wykorzystać nie tylko pasażer, który o niego zawnioskował, ale także osoba, której zostanie przekazany.

Jeżeli podróżni nie mają dalszych planów to LOT oferuje zmianę terminu biletu, której należy dokonać w ciągu roku od pierwotnej daty wyjazdu. Wybierając to rozwiązanie można liczyć na dodatkowy kod uprawniający do 30 proc. zniżki na kolejną podróż Polskimi Liniami Lotniczymi. Kod obowiązuje na wszystkie rejsy, we wszystkich standardach podróży.

W przypadku całkowitej zmiany trasy, czas na poinformowanie przewoźnika wynosi również 12 miesięcy. Jeżeli pasażerowie zdecydują się na dłuższą i droższą podróż, to będą musieli ponieść wszystkie koszty, ale LOT wspomoże ich zniżką w wysokości 200 zł.

Jeżeli podróżujący nie będą chcieli skorzystać z żadnej opcji, to mogą zażądać zwrotu gotówki.

Tagi: LOT