LOT przedłuża zawieszenie połączeń
Facebook/LOT Polish Airlines
Autor Maria Glinka - 26 Kwietnia 2020

LOT przedłuża odwołanie wszystkich lotów, właśnie podano kolejną datę

LOT wydłuża zawieszenie podróży. Wszystkie połączenia zostały anulowane do 15 maja.

LOT reaguje na bieżącą sytuację pandemiczną

LOT podjął decyzję o przedłużeniu uziemienia wszystkich samolotów aż do 15 maja. Ma to związek z decyzją polskiego rządu o wydłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 9 maja i zamknięciem granic Unii Europejskiej do 15 maja – tłumaczą PLL LOT w komunikacie.

Wcześniej zawieszenie lotów obowiązywało do 26 kwietnia, jednak już dziś wiadomo, że ich odwołanie potrwa jeszcze co najmniej 3 tygodnie.

Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Nowe opcje dla pasażerów

Spółka postanowiła wdrożyć nowe procedury dla podróżnych, którzy zakupili bilety na rejsy między 15 marca a 15 maja – podaje money.pl.

Zgodnie z najnowszą propozycją pasażerowie mogą wymienić bilet w sposób bardzo elastyczny – dopuszczalna jest zmiana terminu lub trasy podróży w okresie najbliższych dwóch lat.

Pasażerowie mogą zatem otrzymać voucher na zakup nowego biletu. Aby go zdobyć muszą zgłosić się do LOT-u w ciągu roku od daty odwołanego połączenia. Od teraz wartość vouchera na dowolny lot może wykorzystać nie tylko pasażer, który o niego zawnioskował, ale także osoba, której zostanie przekazany.

Money.pl: Galerie mogą otworzyć się już w maju, ale rząd stawia ważny warunek. Handlowcy muszą się dostosowaćMoney.pl: Galerie mogą otworzyć się już w maju, ale rząd stawia ważny warunek. Handlowcy muszą się dostosowaćCzytaj dalej

Jeżeli podróżni nie mają dalszych planów to LOT oferuje zmianę terminu biletu, której należy dokonać w ciągu roku od pierwotnej daty wyjazdu. Wybierając to rozwiązanie można liczyć na dodatkowy kod uprawniający do 30 proc. zniżki na kolejną podróż Polskimi Liniami Lotniczymi. Kod obowiązuje na wszystkie rejsy, we wszystkich standardach podróży.

W przypadku całkowitej zmiany trasy, czas na poinformowanie przewoźnika wynosi również 12 miesięcy. Jeżeli pasażerowie zdecydują się na dłuższą i droższą podróż, to będą musieli ponieść wszystkie koszty, ale LOT wspomoże ich zniżką w wysokości 200 zł.

Jeżeli podróżujący nie będą chcieli skorzystać z żadnej opcji, to mogą zażądać zwrotu gotówki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 72-latka zabiła swojego brata, potem sama zginęła. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły, wbijają w fotel
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News