BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Łódzki milioner grozi szkole pozwem, jeśli przez strajk nauczycieli jego syn nie zda matury w terminie. Proponuje też nauczycielom 8 tys. zł.

19 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Piotr Misztal, milioner i były poseł zagroził szkole, w której uczy się jego syn pozwem. Jeśli strajk nauczycieli będzie trwał nadal, dyrekcja szkoły może spodziewać się sprawy sądowej, uprzedził milioner. Zaproponował też nauczycielom 8 tys. zł za pracę

Piotr Misztal jest postacią dosyć kontrowersyjną. Ma on za sobą już nie jedną batalię sądową, głównie o sprawy finansowe. Teraz problem jest nieco inny, a mianowie biznesmen upomniał się o przyszłość swojego syna i nie chcę aby ten cierpiał z powodu strajku nauczycieli. 

Plany na wakacje 2019 pokrzyżowane przez strajk nauczycieli? 

Jak informuje "Dziennik Łódzki" z którym rozmawiał Misztal, biznesmen kupił już bilety na wakacje w Stanach Zjednoczych, na które ma zamiar wybrać się ze swoim synem. Jeżeli z powodu opóźnienia matur, jego syn nie będzie mógł wybrać się z ojcem do USA, do szkole zostanie wytoczony proces. Piotr Misztal podobno już powiadomił wychowawczynię syna SMSem, że jeżeli chce podwyżki, to może pracować dla niego, za 8 tys. zł. Oferta dotyczy wszystkich nauczycieli szkoły. 

Nie tylko wakacje są problemem, ale także studia

Nie chodzi tylko o wakacje, ale także klasyfikację na studia, która według milionera może się opóźnić i nie chcę aby jego syna to czekało. Wszystkie te kwestie Misztal przedyskutował już ze swoimi prawnikami i jeżeli szkoła nie wyłamie się z ogólnopolskiego strajku nauczycieli, to pozew będzie nieunikniony. Tutali biznesmen stawia sprawę jasno. 

Czy strajk nauczycieli i decyzja Misztala spowodują lawinę pozwów? 

Strajk nauczycieli jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych społecznie wydarzeń w 2019 roku. Zbulwersowani nieskimi zarobkami nauczyciele przestali uczyć dzieci, co z kolei frustruje już rodziców. Z każdym dniem strajku możemy spodziewać się rosnących napięć społecznych. 

Jeżeli sprawa zostanie skierowana na drogę sądową i prawnicy Misztala zdecydują się na złożenie pozwu, to nie wiadomo jednak czy sąd uzna taki pozew za stosowny. Dużo zależy od tego kogo pozwą prawnicy, a opcji jest kilka: może być to szkoła, samorząd, a nawet rząd. Niewykluczone też, że prawnicy pozwą ZNP, albo to sam Zbigniew Broniarz zostanie oskarżony o problemy z maturami, ale w tym przypadku nie ma zasadniczej podstawy to rozpoczęcia postępowania. 

Każdy w tej wzajemnej sieci zależności jest ze sobą wzajemnie powiązany. Póki co nie było jeszcze żadnej sprawy tego typu od początku strajku nauczycieli w 2019 r., jednak wielu rodziców zaczyna myśleć o takiej drodze, jeżeli ich dzieci nie zostaną dopuszczone do matur, co może skutkować na ich przyszłości.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Mezczyzna wyjmuje korespondencje z ZUS-u

Praca

ZUS przypomina o dopełnieniu obowiązków. Inaczej możemy stracić zwolnienie lekarskie

Czytaj więcej >
Wieszanie billboardu

Praca

Billboard wymierzony w PLL LOT blokowany przez firmy reklamowe

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Oszczednosci starszej osoby na emeryturze.

Praca

Zmieniają się limity dla dorabiających emerytów. ZUS podał nowe kwoty

Czytaj więcej >
prezenty dla koleżanki z pracy

Praca

Urodziny koleżanki z pracy? Zobacz wyjątkowe inspiracje prezentowe!

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z List z ZUSu.

Praca

ZUS prosi o dopilnowanie ubezpieczenia. Inaczej zostaniemy z niczym

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Mezczyzna wyjmuje korespondencje z ZUS-u

Praca

ZUS nadal przypomina o ważnej aktualizacji. Inaczej możemy wpaść w tarapaty

Czytaj więcej >