BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Łódzki milioner grozi szkole pozwem, jeśli przez strajk nauczycieli jego syn nie zda matury w terminie. Proponuje też nauczycielom 8 tys. zł.

19 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Piotr Misztal, milioner i były poseł zagroził szkole, w której uczy się jego syn pozwem. Jeśli strajk nauczycieli będzie trwał nadal, dyrekcja szkoły może spodziewać się sprawy sądowej, uprzedził milioner. Zaproponował też nauczycielom 8 tys. zł za pracę

Piotr Misztal jest postacią dosyć kontrowersyjną. Ma on za sobą już nie jedną batalię sądową, głównie o sprawy finansowe. Teraz problem jest nieco inny, a mianowie biznesmen upomniał się o przyszłość swojego syna i nie chcę aby ten cierpiał z powodu strajku nauczycieli. 

Plany na wakacje 2019 pokrzyżowane przez strajk nauczycieli? 

Jak informuje "Dziennik Łódzki" z którym rozmawiał Misztal, biznesmen kupił już bilety na wakacje w Stanach Zjednoczych, na które ma zamiar wybrać się ze swoim synem. Jeżeli z powodu opóźnienia matur, jego syn nie będzie mógł wybrać się z ojcem do USA, do szkole zostanie wytoczony proces. Piotr Misztal podobno już powiadomił wychowawczynię syna SMSem, że jeżeli chce podwyżki, to może pracować dla niego, za 8 tys. zł. Oferta dotyczy wszystkich nauczycieli szkoły. 

Nie tylko wakacje są problemem, ale także studia

Nie chodzi tylko o wakacje, ale także klasyfikację na studia, która według milionera może się opóźnić i nie chcę aby jego syna to czekało. Wszystkie te kwestie Misztal przedyskutował już ze swoimi prawnikami i jeżeli szkoła nie wyłamie się z ogólnopolskiego strajku nauczycieli, to pozew będzie nieunikniony. Tutali biznesmen stawia sprawę jasno. 

Czy strajk nauczycieli i decyzja Misztala spowodują lawinę pozwów? 

Strajk nauczycieli jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych społecznie wydarzeń w 2019 roku. Zbulwersowani nieskimi zarobkami nauczyciele przestali uczyć dzieci, co z kolei frustruje już rodziców. Z każdym dniem strajku możemy spodziewać się rosnących napięć społecznych. 

Jeżeli sprawa zostanie skierowana na drogę sądową i prawnicy Misztala zdecydują się na złożenie pozwu, to nie wiadomo jednak czy sąd uzna taki pozew za stosowny. Dużo zależy od tego kogo pozwą prawnicy, a opcji jest kilka: może być to szkoła, samorząd, a nawet rząd. Niewykluczone też, że prawnicy pozwą ZNP, albo to sam Zbigniew Broniarz zostanie oskarżony o problemy z maturami, ale w tym przypadku nie ma zasadniczej podstawy to rozpoczęcia postępowania. 

Każdy w tej wzajemnej sieci zależności jest ze sobą wzajemnie powiązany. Póki co nie było jeszcze żadnej sprawy tego typu od początku strajku nauczycieli w 2019 r., jednak wielu rodziców zaczyna myśleć o takiej drodze, jeżeli ich dzieci nie zostaną dopuszczone do matur, co może skutkować na ich przyszłości.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >