Lech Kołakowski odchodzi z PiS
biznesinfo.pl
Autor Przemysław Terlecki - 24 Listopada 2020

Lech Kołakowski jednak odchodzi z PiS, przewaga władzy słabnie. Ujawnił swoje następne kroki

Lech Kołakowski wzbudził poruszenie w całej Polsce w zeszłym tygodniu, kiedy to zaczął głośno mówić o odejściu z PiS. Mimo odbytych rozmów z Jarosławem Kaczyńskim, które miały utemperować plany polityka, Lech Kołakowski właśnie ogłosił, że odchodzi z klubu poselskiego PiS. Deputowany ujawnił swoje następne kroki.

Lech Kołakowski to pierwszy z byłych już posłów PiS, który zdecydował się na odejście z partii po zamieszaniu wokół ustawy zwaną "Piątka dla zwierząt". Przepis ten, zwany również, "Piątką Kaczyńskiego", która to nazwa bierze się ze szczególnego zaangażowania Jarosława Kaczyńskiego w procedowanie ustawy, wywołuje sprzeciw wśród części posłów PiS. Zbuntowani posłowie sprowadzili na siebie gniew lidera.

W środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice będą nieprzejezdneW środę cała Polska ma stanąć. Decyzja zapadła, ulice będą nieprzejezdneCzytaj dalej

W prawach członka partii zawieszono w drugiej połowie września aż 15 posłów PiS. Niedawno odwieszono 13 z deputowanych, choć dwie osoby pozostawały poza tą stawką - Jan Krzysztof Ardanowski, były już minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego oraz Lech Kołakowski, który głośno mówił o opuszczeniu PiS i stworzeniu własnej siły politycznej.

W późniejszym okresie odwieszono także Ardanowskiego oraz Kołakowskiego. Jednak niespodziewanie ten drugi poinformował o swoim wystąpieniu z klubu poselskiego Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. Zanim weszła na antenę TVN24, przypadkowo usłyszała skandaliczne słowa ze studia. "Chcesz tak?"
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Lech Kołakowski odwiedza Kaczyńskiego. Ale i tak odchodzi

Decyzja posła może wywoływać zdziwienie, tym bardziej że w ostatnich dniach był po słowie z Kaczyńskim, którego miał odwiedzić na Nowogrodzkiej. Wyraźnie już po rozmowie z liderem PiS złagodził ton swoich słów, które były znacznie ostrzejsze jeszcze przed spotkaniem z prezesem.

- Rozmawiałem dziś z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, rozmowy będą kontynuowane, sprawa mojej obecności w PiS jest otwarta - mówił dziennikarzom RMF FM w środę tuż po rozmowie z liderem partii rządzącej.

Nowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też możeNowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też możeCzytaj dalej

Tymczasem Lech Kołakowski poinformował, jak podaje Polsat News, że złożył w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek pismo wedle którego "z dniem 24 listopada 2020 roku zostaje posłem niezrzeszonym Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej". Świeżo upieczony poseł niezrzeszony ujawnił także swoje następne kroki.

- Będę posłem niezrzeszonym, będę pracował dla mieszkańców Polski, regionu, chcę pomagać ludziom płacącym podatki tak, aby czuli się w Polsce znacząco lepiej niż obecnie - cytuje Lecha Kołakowskiego Polsat News.

Jak oświadczył jeszcze Lech Kołakowski, jego decyzja ma związek z ustawą "Piątka dla zwierząt" oraz powodami dotyczącymi "jego osoby i kierownictwa ugrupowania". Możliwe, że w ten lakoniczny sposób poseł podał to, o czym mówią politycy opozycji w ostatnim czasie - że sprzeciw w PiS jest coraz mniej mile widziany przez partyjne władze.

- Dotyczy to bezpośrednio mojej osoby, jak również kierownictwa ugrupowania, o której w tej chwili chciałbym nie mówić - mówił Kołakowski dziennikarzom w Sejmie.

Musimy być gotowi na spore podwyżki prądu. Nie wszyscy zapłacimy po równoMusimy być gotowi na spore podwyżki prądu. Nie wszyscy zapłacimy po równoCzytaj dalej

Lech Kołakowski niezrzeszony, topnieje przewaga PiS

Lech Kołakowski, pozostając poza ugrupowaniem, uszczknął Zjednoczonej Prawicy pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości "jedną szablę". Zamiast większości liczącej pięciorga posłów, przewaga PiS zmalała do 234 członków partii. Jednakże należy podkreślić, że mimo opuszczenia przez Lecha Kołakowskiego PiS nie oznacza to, że polityk przestanie wspierać linię polityczną władzy i przejdzie na stronę opozycyjną.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Marcin Najman idzie na wojnę z Fame MMA. Szykuje się wielka batalia w sądzie
  7. Czemu pierogi od babci zawsze smakują najlepiej? Sekretem jest 1 składnik, zmienia absolutnie wszystko
Szef Biedronki opublikował specjalny list. Wiele osób mocno zaskoczonychSzef Biedronki opublikował specjalny list. Wiele osób mocno zaskoczonychCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News