BiznesINFO.pl

Pixabay/pcdazero

Wakacje w górach możesz skończyć zamknięciem w domu. Dwa tygodnie spędzisz na kwarantannie, wystarczy jeden błąd

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Kwarantanna za nieuwagę

Wakacje w Szczawnicy postanowiła spędzić rodzina z Łodzi. W trakcie pobytu w górach udała się na spacer deptakiem nad Dunajcem i przez nieuwagę przekroczyła granicę ze Słowacją. Niestety, w drodze powrotnej spotkała patrol Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy 6. Brygady Powietrzno-Desantowej, którzy okazali się bezkompromisowi. Ich zdaniem rodzina złamała przepisy wprowadzone w Polsce na czas epidemii i wszystkich objęto przymusową dwutygodniową kwarantanną.

Argumentacja funkcjonariuszy opierała się na zapisach dotyczących możliwości przekraczania granicy Polski tylko w wyznaczonych punktach. Kontrola graniczna obowiązuje do 12 czerwca 2020 r., a spacerowicze przekroczyli granicę w niedozwolonym miejscu. Na Słowację można się bowiem dostać jedynie przez Chyżne i Barwinek – przypominają finanse.wp.pl.

Bezpodstawna kwarantanna?

Gazeta Wyborcza zwraca uwagę na absurd zaistniałej sytuacji i bezpodstawność wysłania całej rodziny na kwarantannę. Spacerowicze nie spotkali bowiem na swojej drodze żadnego przechodnia, niczego nie dotykali i zawrócili w stronę polską.

Poza tym Słowacja to jeden z krajów europejskim o najniższych wskaźnikach dotyczących koronawirusa. Zachorowało tam łącznie 1 515 osób, a zmarło zaledwie 28. Strażnicy Graniczni byli jednak nieprzejednani i skrócili wakacje rodziny z Łodzi.

Tagi:

Koronawiruswakacje

Podobne artykuły

Polska i Świat

Szef MON zachęca do służby wojskowej. Obiecuje dodatkowe 1000 zł i dodatkowy urlop
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zrobisz jeden błąd i oszuści uzyskają dostęp do Twojego Facebooka
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zawód bezrobotny. W Niemczech zmarł człowiek, który 46 lat żył na koszt państwa i był z tego dumny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Plastikowy dokument tożsamości odejdzie do lamusa. Czas na mDowód
Czytaj więcej >

Finanse

Aleksander Kwaśniewski o swojej emeryturze. „Zarabiam i jakoś muszę sobie dawać radę”
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]