BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Na sprzedaż wystawiono kościół. Można w nim zamieszkać i to za bardzo małą kwotę

11 Października 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Kościół na sprzedaż. W dodatku za bardzo atrakcyjną cenę, nic więc dziwnego, że sporo osób jest zainteresowanych ofertą. Jednak jak na razie jeszcze nikt na zakup się nie zdecydował.

Kościół wystawiony na sprzedaż

Kościół w atrakcyjnej cenie na sprzedaż. Ogłoszenie o sprzedażu budynku kościelnego w wielkopolskiej miejscowości Niemczyn położonej 75 kilometrów od Poznania wystawiło biuro nieruchomości Furman. Jak informuje portal money.pl, nieruchomość liczy ponad 7000 mkw., a największą atrakcją są stojące na niej ruiny dawnego kościoła ewangelickiego. Budynek posiada m.in. murowaną dzwonnicę, zbudowano go z czerwonej cegły i ustawiono na kamiennych fundamentach.

- Budynek nie pełni funkcji sakralnej i nadaje się do kompletnej odbudowy - zaznaczono w ofercie. Kwota sprzedaży jest dosyć atrakcyjna dla potencjalnego kupca. Aby zostać właścicielem działki i kościoła trzeba by zapłacić 28 tysięcy złotych. Według sprzedającego po remoncie mógłby powstać tam np. hotel lub restauracja.

W Polsce jeszcze takie przypadki niemalże nie istnieją, za to na Zachodzie już od dłuższego czasu dosyć popularne jest wykorzystywanie jest dawnych kościołów jako hoteli, bibliotek czy nawet klubów nocnych. 

Pamiątka historyczna 

Kaplica wraz z parkiem podworskim zostały wpisane do rejestru zabytków pod koniec 2008 r., zaś budynek z listy obiektów sakralnych został wykreślony przed 2010 r. Kościół trafił do rejestru zabytków z uwagi na zachowaną bryłę i wygląd elewacji. Jest on także świadectwem historii. Budynek zajmuje 133 m2, ściany mają 12 metrów wysokości.

Należy pamiętać, że wszystkie działania związane z obiektem, takie jak prace remontowe, muszą być uzgadniane z konserwatorem.

Należy pamiętać, że wszystkie działania związane z obiektem, takie jak prace remontowe, muszą być uzgadniane z konserwatorem.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >