Kontrola drogowa
Pixabay/arembowski
Autor Maria Glinka - 10 Czerwca 2020

Akcja policji w całym kraju poraża bilansem. 1/4 Polaków popełnia podstawowy błąd

Kontrola policyjna przeprowadzona na terenie całej Polski w ubiegły czwartek wskazuje, że nadal mnóstwo kierowców nie przestrzega ograniczeń prędkości. Wyniki akcji „Prędkość” przedstawiła lubelska policja, która w 16 przypadkach była zmuszona odebrać prawo jazdy.

Kontrola policyjna na tropie piratów drogowych

W wyniku kontroli policyjnej na Ziemi Lubelskiej sprawdzono zachowania 550 kierowców. Z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym prawo jazdy utraciło 16 z nich. Prawdziwym rekordzistą był 43-latek, który przy ograniczeniu do 50 km/h prowadził pojazd z prędkością 133 km/h.

Równie niepokojące wyniki akcji „Prędkość” ujawniła komenda we Wrocławiu – 25 proc. wszystkich skontrolowanych kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Udało się zweryfikować 245 kierowców, a 63 z nich nie przestrzegało ograniczeń prędkości – podaje moto.rp.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiemJuż jutro Lidl będzie rozdawał piwo za darmo. Tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Kontynuacja zeszłorocznego trendu

Lubelski oddział podał, że w zeszłym roku na terenie całego województwa miało miejsce 1150 wypadków, w których zginęło 171 osób, a 1244 zostało rannych. Podstawową przyczyną zdarzeń, na którą wskazują funkcjonariusze, jest właśnie zbyt duża prędkość. Poza tym do wypadków dochodziło w wyniku brawurowej jazdy, agresywnego zachowania czy nieadekwatnego stylu jazdy względem warunków panujących na drodze.

Kontrola policyjna przeprowadzona 4 czerwca potwierdza, że problem nadmiernej prędkości jest nadal obecny na polskich drogach. Czy nowe, surowe przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, które mają wejść w życie już 1 lipca 2020 r., sprawią, że kierowcy będą rozważniej prowadzić pojazdy?

Ogromna pomyłka ZUS, też mogłeś na niej skorzystać. Przypadkiem dostali tysiące złotych na kontaOgromna pomyłka ZUS, też mogłeś na niej skorzystać. Przypadkiem dostali tysiące złotych na kontaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 złRekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News