BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Coraz mniej turystów nad Bałtykiem. Sprytni mogą zaoszczędzić na wakacjach

22 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Kiepska pogoda i sinice odstraszają turystów z nad morza. Wczasy nad polskim morzem są o wiele tańsze niż wcześniej przypuszczano. Ale nadal te kwoty są porównywalne do wypoczynku za granicą.

Wczasy nad Bałtykiem w tym roku niezbyt pożądane

Liczba rezerwacji w ostatnich tygodniach przyrasta wolniej, niż zakładano, ale też mniej wzrosły ceny, jak wynika z analizy portalu Noclegi.pl. Agnieszka Wirowska z tego serwisu wyjaśnia, że jest to bardzo częste i normalne zjawisko, że polska branża turystyczna uzależniona jest od pogody. Skutki kiepskiej pogody odczuwają najbardziej właściciele pokoi i domków do wynajęcia oraz kurortów. Liczba rezerwacji w najpopularniejszych wakacyjnych regionach jest o wiele niższa niż się wszyscy spodziewali, szczególnie pamiętając ostatnie sezony, podczas których wszyscy tłumie jeździli nad Bałtyk. 

Już w pod koniec czerwca i na początku lipca obserwowano zmniejszającą się chęć do wypoczynku nad polskim morzem. W Kołobrzegu turyści zarezerwowali o połowę mniej noclegów, niż w przedostatnim tygodniu czerwca. W zaatakowanym przez sinice Trójmieście liczba rezerwacji spadła o 20%.

Spóźnialscy tym razem mogą skorzystać

Ci, którzy na ostatnią chwilę planują wakacje mogą się cieszyć - będą mieli naprawdę sporo noclegów do wyboru, a pogoda już niedługo ma się poprawić. W dodatku, jak zauważa Bankier, obiekty noclegowe chcąc przyciągać turystów nawet przy gorszych prognozach pogody inwestują w dodatkowe atrakcje w obiekcie, a także kuszą zniżkami za rezerwację last minute lub na dłuższy pobyt. 

Wakacje nad Bałtykiem. Gdzie najtaniej?

Turyści wybierający się nad polskie morze powinny wiedzieć, gdzie taki wypoczynek jest najtańszy. Z danych zebranych przez twórców raportu portalu Rankomat.pl wynika, że oszczędni powinni kierować się na Kołobrzeg - tygodniowy pobyt średnio kosztuje 1700 zł, w najtańszej opcji 1200 zł, a w najdroższej – od 3300 do 5200 zł) lub na Sopot (średnio 1800 zł, w najtańszej opcji – 1 300 zł, w najdroższej – od 3400 zł do 6000 zł).

Najdroższą nadmorską miejscowością są nad Międzyzdroje, tam za tydzień wypoczynku zapłacimy 2500 zł. W takim wypadku można zastanowić się nad wyjazdem za granicę. Ceny będa podobne. Tygodniowe wakacje w Turcji to wydatek rzędu ok. 1300 zł, a pobyt w hotelu z pełnym wyżywieniem 2800-4000 zł.

Podobne artykuły

ryanair-needpix-pagarau

Turystyka

Ryanair nie będzie już pobierał opłaty za zmianę rezerwacji. Ale tylko w dwóch sytuacjach

Czytaj więcej >
By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147

Turystyka

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.

Turystyka

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

Czytaj więcej >
wakacje-pixabay-expresselblag

Turystyka

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Czytaj więcej >

Turystyka

Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów

Czytaj więcej >
(FILES)This file photograph taken on March 23, 2020, shows Ryanair passenger aircraft on the tarmac at Dublin airport. - Irish low-cost carrier Ryanair said May 1, 2020, that it plans to axe up to 3,000 pilot and cabin crew jobs, with air transport paralysed by the coronavirus pandemic. Dublin-based Ryanair added in a statement that most of its flights will remain grounded until at least July and predicted it would take until summer 2022 before passenger demand recovers. (Photo by Paul Faith / AFP)

Turystyka

Ryanair usuwa kolejne loty ze swojego rozkładu. Przez powrót obostrzeń

Czytaj więcej >