KFC bez mięsa na razie tylko w Rotterdamie i tylko przez tydzień
Wikimedia/Amin
Autor Radosław Święcki - 1 Marca 2020

Radykalna zmiana w KFC. Jedna z restauracji sieci wycofuje mięso

KFC bez mięsa? Na razie tylko w jednej z holenderskich restauracji i tylko przez tydzień. Jednak bardzo możliwe, że ten krok pociągnie za sobą dalsze zmiany w sieci.

KFC wprowadza radykalny krok

KFC bez dań mięsnych wprowadza jedna z restauracji sieci w Rotterdamie. O rewolucyjnej zmianie pisze "Rzeczpospolita".

Kampania "bez mięsa" ma trwać jedynie tydzień, ale firma zapowiada wprowadzenia na stałe do oferty (póki co jedynie w Holandii) zamiennika mięsa pod nazwą Quorn. Nowa kanapka o nazwie "Chickenless Chicken Burger" będzie zawierać Quorn w panierce z mieszanką 11 ziół i przypraw.

Dwa duże banki alarmują klientów. Ich pieniądze są w ogromnym zagrożeniuDwa duże banki alarmują klientów. Ich pieniądze są w ogromnym zagrożeniuCzytaj dalej

Quorn to zamiennik mięsa powstający z mykoprotein pochodzących z grzybów odmiany Fusarium venenatum. Jest bogaty w białko, błonnik, ma niewiele nasyconych kwasów tłuszczowych.

- W sieciach fast-foodów pojawia się coraz więcej bezmięsnych opcji, jednak całkowita rezygnacja z mięsa to pionierskie podejście. Świadomość społeczna na temat środowiskowych i zdrowotnych konsekwencji spożywania mięsa szybko rośnie. Ruch KFC to historyczny moment, który może stać się inspiracją dla innych globalnych marek - komentuje Karolina Kosno, rzecznik ProVeg Polska.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

KFC bez mięsa w Polsce?

Dziennik przypomina, że w Polsce KFC również wprowadza do oferty produkty bezmięsne, (najpierw była to kanapka z serem halloumi), a w USA testowany jest też roślinny zamiennik mięsa kurczaka, produkowany przez firmę Beyond Meat.

- Od lat dbamy również o potrzeby gości, którzy na co dzień nie jedzą mięsa, którzy mogą w naszych restauracjach zamówić produkty w wersji wegetariańskiej, w której kawałki soczystego kurczaka można zastąpić chrupiącym plackiem ziemniaczanym. Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, postanowiliśmy poszerzyć ofertę bezmięsną wprowadzając burgera oraz twistera z serem halloumi. Jesteśmy przekonani, że ta opcja trafi w gusta naszych gości- tłumaczy Dusan Fol\'ta, szef KFC Poland.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Z przywołanego przez dziennik raportu Eating Better wynika, że mięso kurczaków nie jest dobrą alternatywą dla czerwonego mięsa, od którego odchodzi coraz więcej osób, ze względów zdrowotnych i środowiskowych. Według raportu kurczak dostarcza blisko 70 proc. mniej żelaza niż przed rokiem 1940, oraz pięć razy mniej kwasów Omega-3 niż 50 lat temu. Jednocześnie znacznie zwiększyła się ilość tłuszczu - z 8,6 g tłuszczu w 100 g w latach 70 na 22,4 g w 2004 r. Z danych zamieszczonych w raporcie wynika również, że wielkość hodowanych kurczaków zwiększyła się czterokrotnie od lat 70, a sama pierś kurczaka zwiększyła się nawet o 80 proc.

"Rzeczpospolita" przypomina, że spożycie drobiu w Polsce jest jednym z największych w Europie i wynosi 27.2 kg rocznie, o 3 kg więcej niż je przeciętny Europejczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News