BiznesINFO.pl
EN 01506030 0024

East News

Janusz Kowalski zetknął się z mocną krytyką. Dostał kredki

20 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Lider Agrounii w programie w Polsat News mocno skrytykował nowego wiceministra rolnictwa, Janusza Kowalczyka. Wiceminister otrzymał w prezencie kredki. 

Janusz Kowalski dostał kredki

Janusz Kowalski oraz szef Agrounii byli gośćmi w programie Agnieszki Gozdyry “Debata Dnia” (Polsat News). Michał Kołodziejczak wręczył wiceministrowi nietypowy prezent - kredki.

“Panie ministrze, zeszyt, kredki, żeby pan sobie rysował łąki, pola, traktory i żeby pan na tym skończył swoją przygodę z rolnictwem” - powiedział lider Agrounii. Dodał, że w polskim rolnictwie mamy teraz trudny czas, a tu taki żart. Uznał, że Kowalski nie zna się na rolnictwie, a został wiceministrem.

Z kolei Janusz Kowalski stwierdził, że Kołodziejczak nie jest rolnikiem, gdyż rolnicy nie wysypują zboża przed biuro poselskie. Rolnicy są tam gdzie ciężko pracują, a nie szpanują iPhone'ami, jeżdżą leksusami, udają rolników, a tak naprawdę bronią zagranicznych koncernów - mówił Kowalski.

Janusz Kowalski i rolnictwo

Janusz Kowalski został nowym ministrem rolnictwa po tym jak ze stanowiska został odwołany Norbert Kaczmarczyk, tzw. “minister od traktora”.

 Janusz Kowalski znany jest jako przeciwnik Unii oraz LGBT. Wielu pamięta także jego wpadkę na antenie w Radio Zet, kiedy to prof. Andrzej Horban rzekomo groził mu nożem, gdyż powiedział, że “otwiera mu się nóż”. 

Janusz Kowalski zdobył duże doświadczenie na takich posadach jak opolski radnik, wiceprezydent Opola, członek rady nadzorczej KGHM czy wiceminister aktywów państwowych. Żadna z tych funkcji nie jest bezpośrednio związana z rolnictwem, jednak Janusz Kowalski twierdzi, że posiada doświadczenie w tym temacie. 

W rozmowie z Faktem przypomniał, że jako pierwszy zgłosił pomysł na specjalną taryfę dla polskiej wsi, a od trzech lat razem z wiceprzewodniczącym Ogólnopolskiego Związku Rolników NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych, panem Tomasz Ognistym walczą o polską ziemię- kończą się dzierżawy wielkich zagranicznych koncernów i politycy walczą, by polska ziemia trafiła do polskich rolników.

Tagi:

rolnictwo

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

sejm

Polska i Świat

Debata o wydłużeniu kadencji samorządów. Tylko PiS głosuje za projektem

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Nie żyje 60-latek, który wypadł z drezyny. W akcji straż, pogotowie, policja i służby kolejowe

Polska i Świat

Wybuch w zakładzie PKN Orlen. Są zabici

Czytaj więcej >
Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >