BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jakie zarobki w Pepco? Pensje pracowników Pepco

17 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Zarobki w Pepco z pewnością interesują wszystkich tych, którzy myśleli o pracy w sieciówce. Ta już na tę chwilę zatrudnia 8 tys. osób w Polsce. Czy zarobki w Pepco przekonują do pracy?

Zarobki w Pepco kuszące na tyle, by podjąć się pracy w sieciówce? Niewątpliwie wiele osób zadawało sobie pytanie na temat płac w popularnym dyskoncie odzieżowym. Jak się jednak okazuje, sprawa sprawdzenia zarobków w Pepco nie musi być wcale taka prosta.

Zarobki w Pepco - ile zarabiają pracownicy sieci?

Sieć Pepco nie ujawnia oficjalnie w internecie, ile zarabiają jej pracownicy. Jednak pewnej wiedzy na temat zarobków w należącej do firmy z Republiki Południowej Afryki sieci, można dowiedzieć się z opinii byłych pracowników. Te, niestety, nie zawsze są przychylne sieciówce.

Jak w nich czytamy, często praca w Pepco wiąże się z uzyskiwaniem najniższej krajowej pensji. Ta obecnie wynosi 2250 złotych, co oznacza, że na rękę za pracę w Pepco dostaniemy 1634 złote na umowie o pracę. Oprócz umowy pracownik może liczyć także na pakiet socjalny, zawierający prywatną opiekę medyczną.

Zarobki w Pepco słabo rekompensują ciężką pracę?

Na forach internetowych nie brak opinii byłych pracowników, którzy potwierdzają te doniesienia. Ich zdaniem praca w Pepco wiąże się nie tylko ze staniem za kasą, ale także za rozładunkami towaru, który często bywa naprawdę ciężki. Poza tym nie brak doniesień o tym, iż pracownicy mają nierzadko 12-godzinny dzień pracy.

Jak ktoś jest wytrzymały fizycznie, to może spróbować, bo od razu uprzedzam, że w Pepco praca to nie tylko siedzenie na kasie, ale też i rozładunek dostaw itp., więc czasem naprawdę nie jest lekko i potrzeba tzw. krzepy. Poza tym zmiany są często 12-godzinne, co też było dla mnie dość uciążliwe. I nie oszukujmy się, wynagrodzenie nie jest szczególnie wysokie, co również działa demotywująco - czytamy w jednej z opinii.

Tymczasem władze sklepu mówią o 2018 roku, jako o "dobrym" w swojej historii. Na 300 otwartych nowych sklepów w całej Europie aż 100 przypadło na samą Polskę, dzięki czemu ubiegły rok sieciówka z RPA zamknęła z wynikiem 1499 sklepów.

Za nami bardzo pracowity i owocny rok, w trakcie, którego otworzyliśmy 300 nowych sklepów w Europie, w tym blisko 100 w Polsce, zamykając rok finansowy (wrzesień-październik) wynikiem 1499 sklepów PEPCO. W tym okresie przeprowadziliśmy też 44 relokacje i powiększyliśmy 33 istniejące sklepy. Przełożyło się to również na zatrudnienie ponad 1000 nowych pracowników obsługujących klientów w naszych sklepach - mówi Katarzyna Wilczewska, kierownik do spraw komunikacji korporacyjnej w Pepco Poland.

Podobne artykuły

Kurs złotego umacnia się, ale na jak długo?

Finanse

Nie nadchodzi zbyt dobry okres dla złotówki. Czarne chmury nad polską walutą

Czytaj więcej >
By Wistula - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77468950

Finanse

PKO BP: ceny mieszkań czeka potężny spadek. Eksperci podają o ile

Czytaj więcej >
Właściciele galerii unikną podatku od przychodów z budynku?

Finanse

Nie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowisko

Czytaj więcej >
Rząd zabierze myśliwym pieniądze?

Finanse

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Czytaj więcej >
Dodatek solidarnościowy w Sejmie

Finanse

Dodatek solidarnościowy już rozpatrywany w Sejmie. Wiemy, kto będzie mógł się o niego starać

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.06.2020. n/z Polskie banknoty z dziura po srodku - dziura budzetowa.

Finanse

Balcerowicz ujawnił, ile naprawdę wynosi dziura budżetowa. Porażająca kwota deficytu

Czytaj więcej >