BiznesINFO.pl
ING zmienia zasady zaciągania kredytów

Wikipedia/By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39122141

Świetna wiadomość od ING. Bank wprowadza kluczową zmianę, skorzystać będzie mogło więcej osób

7 Września 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

ING Bank Śląski wprowadza ważne zmiany dla kredytobiorców. Po miesiącach zawyżonych wymogów przyszedł czas na obniżki. Już niedługo osoby, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, będą musiały wnieść 20 proc. wkładu własnego.

ING modyfikuje zasady dla kredytobiorców

ING rozpoczyna odmrażanie polityki kredytowej. Pierwszy krokiem na drodze do czasów sprzed koronawirusa ma być obniżenie wkładu własnego dla kredytobiorców. Już od 15 września klienci będą mogli zaciągnąć kredyt hipoteczny z 20-proc. wkładem własnym. Oznacza to, że ING zaoferuje 80 proc. wartości finansowej konkretnej nieruchomości. Do 14 września w mocy pozostaje dotychczasowy wymóg zawyżony z uwagi na pandemię (30 proc. wkładu własnego).

Na co jeszcze będą mogli liczyć klienci ING? Od sierpnia kredyty ponownie mogą zaciągać także samozatrudnieni, jednak z wyłączeniem tych, pracujących w branżach, w które koronawirus uderzył najmocniej (gastronomia, turystyka).

ING luzuje politykę kredytową, a BOŚ podtrzymuje dotychczasowe warunki

Łagodzenie polityki kredytowej to strategia, na którą zdecydował się jak dotąd tylko ING Bank Śląski. Portal direct.money.pl podaje, że zawyżone warunki zaciągnięcia kredytu zostały podtrzymane w BOŚ Banku (30 proc. wkładu przy zakupie lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego lub działki budowlanej oraz 40% przy zakupie działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej). ING i BOŚ to jedyne dwa banki, które zaostrzyły zasady dla kredytobiorców w dobie koronawirusa.

Jak wygląda oferta kredytowa w ING Banku Śląskim? Klienci mają do wyboru trzy warianty poza pakietem standardowym: "Najlepiej na swoim - Łatwy start", "Najlepiej na swoim - Lekką ratę" oraz "EKO kredyt hipoteczny". Jednak skorzystanie z jednej z trzech ofert wiąże się z wymogiem spełnienia dodatkowych warunków. Przy opcji "Najlepiej na swoim" należy posiadać konto osobiste, zapewnić regularne wpływy, pożyczyć co najmniej 100 tys. zł i zawrzeć umowę ubezpieczenie. Z kolei decydując się na "EKO kredyt" do listy warunków trzeba dodać również budowę domu ekologicznego.

<

Tagi:

kredyt hipotecznyING

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka film&oacute;w Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problem&oacute;w w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >