BiznesINFO.pl
GIS wycofuje groźny produkt ze szkłem

Pixabay/marcelabr

GIS wycofuje całą partię alkoholu. Jest zagrożeniem dla zdrowia

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

GIS podjął decyzję o wycofaniu ze sklepów popularnego ginu. Powodem decyzji jest wykrycie w alkoholu fragmentów szkła. Nieprawidłowości mogą dotyczyć kilkunastu butelek napoju.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki produkt wycofuje GIS

  • Jak dowiedział się o uszczerbku produktów

  • Jakie decyzje podjął producent

GIS reaguje na niepokojące doniesienia. Szkło w alkoholu zagrożeniem dla zdrowia

GIS otrzymał w piątek niepokojącą informację od jednego z konsumentów - w butelce alkoholu Seagram’s Gin znaleziono fragment szkła. Za produkcję wadliwego produktu odpowiada firma Wyborowa SA (ul. Janikowska 23 61-070 Poznań).

Groźna dla zdrowia partia alkoholu jest opatrzona numerem 21011371. Oznaczenie można znaleźć w dolnej części butelki, na tylnej etykiecie.

„Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem”, czytamy w komunikacie GIS. Jednak nie tylko inspekcja sanitarna podjęła stosowne działania w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów.

Producent wycofuje całą partię wadliwego alkoholu

Głos w sprawie doniesień GIS zabrał także producent ginu - firma Wyborowa SA. W oficjalnym komunikacie spółka poinformowała, że z uwagi na incydent w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii ginu.

Business Insider Polska podaje, ze działania podejmowane przez firmę mają charakter prewencyjny. „Istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła, a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu”, czytamy w oświadczeniu producenta.

Firma podejrzewa, że wadliwych może być kilkanaście butelek o pojemności 0,7 l z numerem partii produkcyjnej 21011371. Napój jest dystrybuowany wyłącznie na polskim rynku.

Wyborowa SA przekazała, że o nakazie bezzwłocznego zaprzestania sprzedaży i wycofania wadliwej partii zostali już poinformowani wszyscy dystrybutorzy. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło także do odpowiednich instytucji.

Jeżeli klienci zakupili ten produkt to powinni powstrzymać się od konsumpcji. Dodatkowo Wyborowa SA prosi o pilny kontakt wszystkich konsumentów, którzy trafili na wadliwe butelki. Należy dzwonić na infolinię (22 5353235 - dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -21) lub wysłać wiadomość na adres e-mail (gin@wiecejinformacji.pl).

GIS zadeklarował, że proces wycofywania z obrotu niebezpiecznego produktu na bieżąco monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

To nie jedyny incydent ze szkłem w napoju, o którym w ostatnim czasie informował GIS. W czerwcu 2020 r. z obrotu wycofano piwo z Browaru Fortuna. Klienci, którzy zakupili wadliwy produkt mieli możliwość zwrócenia butelek do sklepów.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >