BiznesINFO.pl
GIS wycofuje groźny produkt ze szkłem

Pixabay/marcelabr

GIS wycofuje całą partię alkoholu. Jest zagrożeniem dla zdrowia

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

GIS podjął decyzję o wycofaniu ze sklepów popularnego ginu. Powodem decyzji jest wykrycie w alkoholu fragmentów szkła. Nieprawidłowości mogą dotyczyć kilkunastu butelek napoju.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki produkt wycofuje GIS

  • Jak dowiedział się o uszczerbku produktów

  • Jakie decyzje podjął producent

GIS reaguje na niepokojące doniesienia. Szkło w alkoholu zagrożeniem dla zdrowia

GIS otrzymał w piątek niepokojącą informację od jednego z konsumentów - w butelce alkoholu Seagram’s Gin znaleziono fragment szkła. Za produkcję wadliwego produktu odpowiada firma Wyborowa SA (ul. Janikowska 23 61-070 Poznań).

Groźna dla zdrowia partia alkoholu jest opatrzona numerem 21011371. Oznaczenie można znaleźć w dolnej części butelki, na tylnej etykiecie.

„Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem”, czytamy w komunikacie GIS. Jednak nie tylko inspekcja sanitarna podjęła stosowne działania w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów.

Producent wycofuje całą partię wadliwego alkoholu

Głos w sprawie doniesień GIS zabrał także producent ginu - firma Wyborowa SA. W oficjalnym komunikacie spółka poinformowała, że z uwagi na incydent w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii ginu.

Business Insider Polska podaje, ze działania podejmowane przez firmę mają charakter prewencyjny. „Istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła, a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu”, czytamy w oświadczeniu producenta.

Firma podejrzewa, że wadliwych może być kilkanaście butelek o pojemności 0,7 l z numerem partii produkcyjnej 21011371. Napój jest dystrybuowany wyłącznie na polskim rynku.

Wyborowa SA przekazała, że o nakazie bezzwłocznego zaprzestania sprzedaży i wycofania wadliwej partii zostali już poinformowani wszyscy dystrybutorzy. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło także do odpowiednich instytucji.

Jeżeli klienci zakupili ten produkt to powinni powstrzymać się od konsumpcji. Dodatkowo Wyborowa SA prosi o pilny kontakt wszystkich konsumentów, którzy trafili na wadliwe butelki. Należy dzwonić na infolinię (22 5353235 - dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -21) lub wysłać wiadomość na adres e-mail (gin@wiecejinformacji.pl).

GIS zadeklarował, że proces wycofywania z obrotu niebezpiecznego produktu na bieżąco monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

To nie jedyny incydent ze szkłem w napoju, o którym w ostatnim czasie informował GIS. W czerwcu 2020 r. z obrotu wycofano piwo z Browaru Fortuna. Klienci, którzy zakupili wadliwy produkt mieli możliwość zwrócenia butelek do sklepów.

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Nie żyje 60-latek, który wypadł z drezyny. W akcji straż, pogotowie, policja i służby kolejowe

Polska i Świat

Wybuch w zakładzie PKN Orlen. Są zabici

Czytaj więcej >
Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >
Senat przyjął rezolucję ws. Białorusi

Polska i Świat

Nowa strona internetowa Senatu pochłonie prawie milion złotych

Czytaj więcej >