Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Euro 2020 bez Polaków i wypłat. Wiemy już, ile Polacy zgarną za turniej
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 26.06.2021 02:00

Euro 2020 bez Polaków i wypłat. Wiemy już, ile Polacy zgarną za turniej

23.06.2021 Rosja, Sankt Petersburg Mistrzostwa Europy w pilce noznej EURO 2020 Faza grupowa Grupa E Mecz Szwecja - Polska fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
EAST NEWS, ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Euro 2020 skończyło się dla Polaków tuż po meczu ze Szwecją. Nasza drużyna nie tylko nie wyszła z grupy, ale także nie dostanie ani grosza za swój występ.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego polscy piłkarze nie dostaną ani złotówki za Euro 2020

  • Jakie były zasady kontraktu

  • Ile pieniędzy zainkasowali dotychczas

Euro 2020 dla prawdziwych mistrzów

Bilans polskiej drużyny na Euro 2020 to dwie porażki i jeden remis. Nasi piłkarze nie wygrali ani jednego meczu, nie wyszli z grupy i w trzech meczach zdobyli zaledwie cztery bramki.

Kibice nie pozostawili na nich suchej nitki. Marina Łuczenko-Szczęsna próbowała bronić męża i drużyny mówiąc, że ów czas piłkarze mogli wykorzystać na wakacje, ale bezskutecznie. Część kibiców wciąż uważa, że grają tylko dla pieniędzy.

Tymczasem okazuje, że polscy piłkarze za udział w turnieju nie dostaną ani złotówki - informuje money.pl. Kontrakt opiewał na 10 mln zł do podziału między zawodników, jeśli awansowaliby do ćwierćfinału.

Co więcej, za wyjście z grupy mieli dostać 25 proc. całej premii od UEFA, za ćwierćfinał - 30 proc., półfinał - 35 proc., a za finał 40 proc. Do tego premię za zwycięstwa.

W efekcie ich konta pozostaną puste, a pieniądze otrzyma Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN). Za remis z Hiszpanią na konto PZPN wpłynie 750 tys. euro.

Portal podkreśla, że polscy piłkarze otrzymali pieniądze za awans do turnieju Euro 2020. Do zawodników trafiło niemal 10 mln zł do podziału w zależności od rozegranych meczów w reprezentacji Polski.

Meczyki.pl wyliczają, że Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński mieli dostać po 750 tys. zł, a Robert Lewandowski i Kamil Grosicki po 720 tys. zł.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]