Emerytura może być wyższa nawet o 1000 zł. Wystarczy tylko złożyć dokumenty do końca marca
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Stycznia 2020

1000 zł ekstra od państwa dla emerytów. Warto się pospieszyć i złożyć dokumenty

Emerytura może być wyższa nawet o 1000 złotych. Osoby, które właśnie przechodzą w stan zawodowego spoczynku, nie mogły wybrać sobie na lepszego momentu - mają szansę załapać się na trzynastą emeryturę. Ale ze składaniem dokumentów warto się pospieszyć.

Emerytura większa nawet o 1000 zł

Jak podaje dziennik “Fakt”, każdego roku ponad 250 tysięcy osób otrzymuje prawo do emerytury. Kwota, w jakiej jest wypłacane świadczenie, jest zależne od uzbieranych składek i wieku, w jakim przechodzi się na emeryturę. Ale - jak podkreśla dziennik - istotny jest również termin składania wniosku.

Dla przykładu: jeżeli ktoś właśnie dobił do wieku emerytalnego, ale nadal pracuje i myśli nad przejściem na emeryturę, to powinien się pospieszyć ze złożeniem dokumentów w ZUS albo KRUS. Dzięki temu oprócz emerytury można otrzymać jeszcze tzw. trzynastkę.

Szykuje się kolejny program wsparcia od rządu. Polacy mogą otrzymać dopłaty do mieszkań na wynajemSzykuje się kolejny program wsparcia od rządu. Polacy mogą otrzymać dopłaty do mieszkań na wynajemCzytaj dalej

Emerytura z dodatkiem dla każdego

Warto przypomnieć, że już w kwietniu wszyscy emeryci i renciści otrzymają dodatkowe świadczenie - trzynastą emeryturę. Świadczenie będzie wypłacane każdego roku w kwocie minimalnej emerytury. W tym roku będzie to 1200 zł brutto, co daje ok. 981 zł na rękę.

Według projektu ustawy, nad którą pracuje senacka komisja rodziny, trzynastka będzie wypłacona tym emerytom i rencistom, którym 31 marca 2020 roku będzie przysługiwać emerytura. - Osoby, które jeszcze nie mają przyznanej emerytury, a chcą na nią przejść, mają więc niewiele czasu - powiedział na łamach “Faktu” Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Masz czas do końca marca - inaczej 13 emerytura trafi do Ciebie dopiero za rok

Osoby, które chcą przejść na emeryturę, do końca marca muszą złożyć wniosek i rozwiązać umowę z pracodawcą. To kluczowy warunek do tego, aby emerytura została wypłacona - pisze dziennik. Jeżeli formalności będą załatwiane po 31 marca, to trzynasta emerytura zostanie wypłacona dopiero w przyszłym roku.

Trzynasta emerytura już pewna

Wypłata trzynastek okazała się problematyczna dla rządu - brakowało pieniędzy na wypłaty. Dlatego długo nie można było mieć pewności, czy trzynasta emerytura zostanie wypłacona. Ale ostatecznie zdecydowano, aby dodatek został wypłacony z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Jest to możliwe dzięki ustawie, która doprowadziła do przemiany SFWON w Fundusz Solidarnościowy. W efekcie środki z tego Funduszu mogą być przeznaczane nie tylko na rzecz osób niepełnosprawnych, ale także na emerytów i rencistów. FS otrzymał pożyczkę w wysokości 9 mld zł od Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachNajdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiKoronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News