Emerytura Krystyny Pawłowicz
Wikimedia Commons/Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland/CC2.0
Autor Kasper Starużyk - 17 Lipca 2020

Wiemy jaką emeryturę dostaje Krystyna Pawłowicz. O takiej kwocie wielu emerytów może pomarzyć

Znamy wysokość emerytury Krystyny Pawłowicz. Docieramy do jej oświadczenia majątkowego, w którym obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego dzieli się informacjami o swoich dochodach. Na jaką emeryturę może liczyć była posłanka?

Emerytury polityków od dawna rozgrzewają polskie społeczeństwo. Wielu zarzuca im, że przez lata niewiele robili, a teraz opływają w luksusy. Trzeba jednak brać pod uwagę ogromną odpowiedzialność, jaka spoczywa na ich barkach. Pensje polityków są gwarantem tego, że niełatwo będzie ich podkupić, by lobbować za jakąś sprawą - a to bardzo istotne zagadnienie w dojrzałych i demokratycznych społeczeństwach.

Emerytura Pawłowicz

Przy ustalaniu wysokości emerytury bierze się także pod uwagę szereg innych czynników, takich jak staż pracy i wysokość zarobków. Do pobieranych świadczeń socjalnych przysługują także liczne dodatki, które potrafią pokaźnie zwiększyć wpływy na konto. Więcej o dodatkach do rent i emerytur pisaliśmy w naszym poradniku - warto zapoznać się z jego treścią i zawalczyć o należne pieniądze. Na jaką emeryturę może liczyć Krystyna Pawłowicz? I z czego ona wynika?

Emerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzoEmerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzoCzytaj dalej

Zanim Krystyna Pawłowicz trafiła do polityki przez lata zajmowała się nauką. Przez ponad 30 lat była pracownikiem w Zakładzie Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego Instytutu Nauk Administracyjno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Krystyna Pawłowicz na swoją emeryturę pracowała ciężko - przygotowywała analizy i ekspertyzy prawne dla Senatu i Sejmu, a także Kancelarii Prezydenta i innych ważnych organów państwa. Lata pracy poświęciła także na rzecz Polskiej Akademii Nauk. Wykładała na licznych uczelniach - między innymi Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości zasiadła w Trybunale Stanu. Polityk udzielała się również dziennikarsko, publikowała między innymi w Naszym Dzienniku czy Radiu Maryja. Obecnie jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Na jakie pieniądze może liczyć Krystyna Pawłowicz z ZUS-u? Okazuje się, że Pawłowicz posiada dwa mieszkania własnościowe, jedno o powierzchni 95 metrów kwadratowych, a drugie o powierzchni 35 m kw. Mniejsze mieszkanie jest wynajmowane przez byłą poseł - za wynajem pobiera 880 zł miesięcznie. Na rachunkach bankowych zgromadziła około 90 tys. złotych oraz 2034 dolary. W jej sejfie znajdują się również metale o wartości 150 tys. zł. Emerytura jaką pobiera Krystyna Pawłowicz od października 2019 r. to 4942,82 zł.

Nowe świadczenie ze zgodą całego Sejmu. Seniorzy mogą liczyć przynajmniej na 2,4 tys. zł, ale nie wszyscyNowe świadczenie ze zgodą całego Sejmu. Seniorzy mogą liczyć przynajmniej na 2,4 tys. zł, ale nie wszyscyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News