emeryci
eastnews/fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 28.05.2018. n/z Dwie panie rozmawiaja na lawce.
Autor Kamila Jeziorska - 5 Czerwca 2020

GW: Skarbówka zajmuje konta emerytów i rencistów. Mimo odwołań muszą zapłacić zaległości

Kilka miesięcy temu przegłosowano w Sejmie ustawę dotyczącą przekazania 2 mld dla TVP. Jak podaje Gazeta Wyborcza, te pieniądze nie wystarczyły. Abonentami zajmuje się skarbówka i zajmuje konta emerytów i rencistów.

Emeryci mają problem

Jak donosi GW, emeryci i renciści dostają powiadomienia od urzędów skarbowych o blokadzie swoich środków i kont bankowych. Powodem jest nieuregulowanie należności wobec Poczty Polskiej. - Najpierw odebrano mi 700 zł z tzw. trzynastej emerytury. Dziewięć dni później, gdy dostałam kolejną emeryturę, urząd zajął resztę - opowiada 67-letnia czytelniczka dodając, że państwo wyrządziło jej "świństwo".

Badania lekarskie na prawo jazdy. Ile kosztują, jak wyglądają i gdzie się zgłosićBadania lekarskie na prawo jazdy. Ile kosztują, jak wyglądają i gdzie się zgłosićCzytaj dalej

Jak się okazuje podobnych przypadków jest więcej. GW opisuje kilka przypadków zabrania środków z kont emerytów i rencistów na poczet uregulowania abonamentu telewizyjnego. Każdy z cytowanych przez gazetę czytelników mówi, że wyrejestrował swój odbiornik kilka lat temu.

Skala akcji urzędów skarbowych ścigających za abonament ogarnęła całą Polskę. Według podanych informacji, od stycznia do kwietnia tego roku do budżetu państwa wpłynęło ponad 7 mln zł z tytułu egzekucji abonamentowej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów

Szansa na pomoc dla emerytów i rencistów

Jak udało się ustalić GW, odwołanie od żądań zapłaty jest wręcz niemożliwe. Wiele osób wykorzystuje ścieżkę prawną, która opisana została w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Skarżący się na poszczególne decyzje są między kolejnymi instytucjami, gdzie nakazuje im się uzupełnienie skargi o kolejne dokumenty. Gazeta podaje jako przykład starszą kobietę chorą na Alzheimera, od której zażąda uzupełnienia odręcznego podpisu. W wyniku choroby kobieta przestała pisać i mówić, a urząd skarbowy zajął jej emeryturę.

Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich, który bezskutecznie próbował zainteresować sprawą rządzących. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji także nie chce komentować sprawy, natomiast rzeczniczka Poczty Polskiej, Justyna Siwek w oświadczeniu podkreśliła, że poczta nie ma obowiązku informowania o wszczęciu procedury zaległości.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamówiła jedzenie w popularnej sieci fast food. Gdy odkryła co w nim było, zamurowało ją
  2. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News