Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dyrektor generalny CISCO o poziomie cyfryzacji w Polsce. "Problemem jest konsumpcja technologii"
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 21.05.2024 18:08

Dyrektor generalny CISCO o poziomie cyfryzacji w Polsce. "Problemem jest konsumpcja technologii"

Przemysław Kania
Fot. YouTube/BiznesINFO

Bieżący rok fiskalny w CISCO prawie dobiega końca. Przemysław Kania w rozmowie z serwisem BiznesINFO krótko go podsumował, a następnie opowiedział o tym, jak firma wspiera cyfryzację w naszym kraju. Wypowiedział się również na temat świadomości Polaków w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

Podsumowanie roku fiskalnego w CISCO

Przemysław Kania, dyrektor generalny CISCO w Polsce podczas rozmowy z Erykiem Błaszakiem w studiu portalu BiznesINFO krótko podsumował rok fiskalny w CISCO, który zakończy się już w lipcu. Podkreślił, że firma realizuje swoje cele biznesowe, a w tym momencie zaczyna również planować strategie na kolejny rok.

Przemysław Kania wspomniał, że początkowo wydawało mu się, że będzie to trudny czas, ze względu na niełatwą sytuację makroekonomiczną. Wszystko jednak wskazuje na to, że obawy dyrektora generalnego CISCO nie sprawdziły się i ten rok fiskalny będzie należał do udanych.

Zobacz także: Spółka ORLEN wystąpiła na kongresie IMPACT i oznajmiła w co będzie teraz inwestować

"Efekt Marywilskiej". Coraz więcej małych przedsiębiorców chce się ubezpieczać

Jak CISCO wspiera cyfryzację w naszym kraju?

W dalszej części rozmowy padło pytanie o wsparcie cyfryzacji w naszym kraju przez CISCO. Dyrektor generalny firmy podkreślił, że firma przede wszystkim stosuje tradycyjne sposoby, takie jak oferowanie ich technologii klientom w Polsce. Przemysław Kania podkreśla, że rozwiązania CISCO odpowiadają między innymi za komunikację czy cyberbezpieczeństwo.

Gość portalu BiznesINFO opowiedział również o programie Networking Academy, czyli sieci placówek, która obecnie szkoli Polaków w zakresie cyberbezpieczeństwa i nauki programowania. CISCO szkoli setki tysięcy obywateli, podnosząc kompetencje cyfrowe w naszym kraju.

Dyrektor generalny CISCO o podniesieniu poziomu cyfryzacji w Polsce

Podczas rozmowy z dyrektorem generalnym CISCO została poruszona kwestia poziomu cyfryzacji w Polsce. Jak podkreślił wcześniej Przemysław Kania, nie jest on tak wysoki, jak mógłby być. Padło pytanie dotyczące tego, co można zrobić, by ten poziom podnieść, szczególnie w kontekście cyberbezpieczeństwa.

Gość serwisu BiznesINFO zauważa, że jesteśmy w stanie wojny hybrydowej i ilość ataków znacząco wzrosła po rozpoczęciu się wojny w Ukrainie. Zaznaczył, że w naszym kraju poziom świadomości akurat w kwestii cyberbezpieczeństwa jest już dość wysoki. Następnie podkreślił, że sporym problemem jest wdrażanie technologii. Konieczne jest szukanie odpowiednich rozwiązań, które ułatwiają ten proces.