Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA
Flickr
Autor Radosław Święcki - 16 Czerwca 2020

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Łagodzenie stanowiska Andrzeja Dudy w sprawie LGBT to efekt interwencji ambasady amerykańskiej – twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”. Słowa polskiego prezydenta o LGBT miały odbić się szerokim echem w Waszyngtonie.

Słowa Dudy o LGBT poruszyły USA

Przypomnijmy, że kontrowersyjne słowa prezydenta Andrzeja Dudy o LGBT padły w sobotę podczas jednego z wieców na Opolszczyźnie.

- Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest po prostu ideologia – powiedział prezydent, dodając, że przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię, zaś dzisiaj próbuje się wciskać inną ideologię. - To jest taki neobolszewizm – dodał.

Wybrano najlepsze samochody 2020 roku. Jest sporo niespodzianekWybrano najlepsze samochody 2020 roku. Jest sporo niespodzianekCzytaj dalej

Słowa te wzbudziły ogromne kontrowersje nie tylko w Polsce, o wystąpieniu polskiego prezydenta pisały światowe media. W niedzielę Andrzej Duda zamieścił na swoim twitterowym profilu serie anglojęzycznych postów, w których stwierdził, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu, a także że wierzy w równość i różnorodność. Na środę zaś prezydent zaprosił do Pałacu Prezydenckiego jednego ze swoich konkurentów w wyborach prezydenckich Roberta Biedronia, który od lat nie ukrywa, że jest homoseksualistą i jego matkę Helenę, a także jednego z aktywistów LGBT, którego prezydent spotkał podczas wiecu wyborczego w Lublinie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Co kryje się za łagodzeniem stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy ws. LGBT? Według komentatorów prezydent mógł przestraszyć się, że zbyt radykalna retoryka może odstraszyć jego bardziej umiarkowanych wyborców .

Kilkaset tysięcy Polaków nie załapie się nawet na najniższą emeryturę. Druzgocące wyliczenia ZUSKilkaset tysięcy Polaków nie załapie się nawet na najniższą emeryturę. Druzgocące wyliczenia ZUSCzytaj dalej

Być może jednak powód tej zmiany jest inny. Według „Dziennika Gazety Prawnej” sobotnie słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w Waszyngtonie. Z informacji gazety wynika, że doszło do interwencji amerykańskiej ambasador Georgette Mosbacher, która miała powiedzieć, że niemożliwe jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z Waszyngtonem i jednocześnie stosowanie dyskryminacyjnej retoryki.

Słowa Dudy o LGBT a Fort Trump

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT zbiegły się z zapowiedzią prezydenta USA o wycofaniu części amerykańskich żołnierzy z Niemiec. Co te sprawy mają ze sobą wspólnego? Otóż – jak zauważa gazeta – wycofanie wojsk USA z Niemiec zwiększa szanse powstania tzw. Fortu Trump. A kluczową rolę w negocjacjach dotyczących tej kwestii pełni doradca Trumpa Richard Grennell, prywatnie homoseksualista i twórca globalnej kampanii, której celem jest walka z dyskryminacją społeczności LGBT.

Państwowa sieć sklepów ma powstać jeszcze w 2020. Enigmatyczna odpowiedź TescoPaństwowa sieć sklepów ma powstać jeszcze w 2020. Enigmatyczna odpowiedź TescoCzytaj dalej

Dziennik informuje, że rzecznik prezydenta Błażej Spychalski nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Sprawy nie komentuje również ambasada USA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebieCzechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News