Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dino otwiera nowe sklepy w Polsce. Wiadomo, gdzie powstaną, świetne wieści dla klientów
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 21.05.2024 13:04

Dino otwiera nowe sklepy w Polsce. Wiadomo, gdzie powstaną, świetne wieści dla klientów

dino
fot. Marek BAZAK/East News

Sieć sklepów Dino dynamicznie rozwija się w Polsce, w 2024 roku planując otwarcie kolejnych placówek. Dowiedz się, gdzie powstaną nowe sklepy i jakie korzyści niesie ze sobą ich ekspansja.

Dino inwestuje zyski w dalszy rozwój sieci sklepów w Polsce

W 2023 roku Grupa Dino osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 25,7 mld zł, co stanowi wzrost o 29,6% w porównaniu do roku 2022. Sieć zakończyła rok z 2406 sklepami, głównie zlokalizowanymi w zachodniej i centralnej Polsce.

 W ciągu roku firma otworzyła 250 nowych placówek, przeznaczając na rozwój 1,2 mld zł, co zaowocowało utworzeniem 4,5 tys. nowych miejsc pracy. Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska, w komunikacie prasowym podkreślił:

Praca, jaką w ostatnim roku włożyliśmy w ekspansję geograficzną oraz w kształtowanie oferty marketów Dino pozwoliła na kolejne postępy w rozwoju naszej firmy. Liczba wizyt klientów w sieci Dino rośnie w dwucyfrowym tempie, a skala działalności mierzona przychodami ze sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat niemal się podwoił.

Kogo stres mobilizuje, a kogo wypala? Pracownicy gorzej reagują na stres niż ich szefowie Polski gigant przemysłowy likwiduje zakład. Niepewna przyszłość tysięcy pracowników

Gdzie powstaną nowe sklepy Dino w 2024 roku?

Dino, znane z małych marketów nawet w niewielkich miejscowościach i na wsiach, kontynuuje swoją ekspansję, a nowe sklepy powstaną lub już zostały otwarte w następujących miejscowościach:

 • Dolnośląskie: Siedlęcin, Przeworno, Bielawa, Niechlów, Płóczki k/Lwówka Śląskiego, Rakowice Wielkie, Strzegom, Świeradów Zdrój, Oleśnica, Lubań
 • Kujawsko-pomorskie: Dobrzejewice, Koronowo, Lubień Kujawski, Toruń (Brzoskwiniowa 95)
 • Lubuskie: Gorzów Wlkp., Kunowice
 • Łódzkie: Bełchatów
 • Małopolskie: Krzeszowice
 • Opolskie: Kałków, Kędzierzyn-Koźle, Kujawy, Strzelczyki
 • Podkarpackie: Tuszyma
 • Świętokrzyskie: Ciekoty
 • Warmińsko-mazurskie: Szczytno, Olsztyn
 • Wielkopolskie: Drzonek, Chojno, Gostyń, Jarocin, Kalisz, Śrem, Włoszakowice
 • Pomorskie: Chojnice, Nieżychowice, Ogorzeliny, Charzykowy
 • Zachodniopomorskie: Biesiekierz, Góralice, Gryfino, Kalisz Pomorski, Marianowo, Mirosławiec, Mostkowa, Rąbina

 

Centra dystrybucyjne Dino na terenie Polski

W 2024 roku na terenie województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego powstaną nowe centra dystrybucyjne Dino. To strategiczne inwestycje, które przyczynią się do jeszcze szybszego i bardziej efektywnego zaopatrywania sklepów sieci, co z kolei wpłynie na dalszy rozwój lokalnych rynków oraz zwiększenie dostępności produktów dla klientów w całej Polsce.

Ekspansja Dino nie tylko przynosi korzyści konsumentom, ale także wspiera lokalne społeczności poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i inwestowanie w infrastrukturę.