BiznesINFO.pl
Czajka oczyszczalnia ścieków

Wikimedia Commons Danie dnia

Wody Polskie: do Wisły wpływa obecnie ok. 8 tys. l ścieków na sekundę. Próbki pobiera WIOŚ oraz sanepid

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Oczyszczalnia Czajka w Warszawie ma po raz kolejny problemy. Po roku doszło do drugiej awarii, w wyniku której do Wisły dostały się zanieczyszczenia, prowadzone są badania na ten temat.

Oczyszczalnia Czajka miała kolejną, poważną awarię

Oczyszczalnia Czajka pierwszą awarię miała w sierpniu 2019 roku, w wyniku której do Wisły trafiły zanieczyszczenia. Na tym się jednak nie skończyło, bo w sierpniu 2020 doszło do kolejnej awarii. Jak poinformowały w niedzielę rano Wody Polskie, do Wisły trafia ok. 8 tysięcy litrów nieczystości na sekundę. Wcześniej liczby były mniejsze.

Według pierwszych przewidywań, do rzeki miały spływać 3 tysiące litrów zanieczyszczeń na sekundę. Jednak jak poinformował PAP Rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel, liczba wzrosła przez poranne opady deszczu w Warszawie. Na polecenie Ministerstwa Środowiska RDOŚ prowadzi się badanie, które sprawdzą, jak duże jest zagrożenie dla środowiska związane ze zrzutem zanieczyszczeń. Próby będzie pobierać WIOS i sanepid.

IMGW ostrzega, że fala ze ściekami dotrze do polskich miast

Według przewidywań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej fala ze ściekami dotrze do Płocka w poniedziałek koło 5 rano, a we wtorek dotrze do Torunia. W związku z tym IGMW publikuje komunikaty, aby nie wędkować, nie pływać i nie podchodzić do brzegu rzeki. Nieznane są dokładne przyczyny awarii, będzie to jednak badane.

- Nie znamy dokładnych przyczyn awarii, ale wszystko wskazuje na to, że cały projekt tego rurociągu, jego wykonanie i – być może materiały użyte do budowy – były wadliwe. Ze wstępnych informacji wynika bowiem, że do awarii doszło na starym odcinku rur, a nie na tym, który w ubiegłym roku wymieniliśmy - pisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski na swoim Facebooku.

<

Tagi:

Warszawa

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu &quot;Świat na Kołach&quot;. Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, gł&oacute;wnie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Embargo paliwowe wystartowało. Drożej jednak nie będzie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >
rolnictwo

Polska i Świat

Sprzedaż mąki ze świerszczy. Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa mówi o ataku na rolników

Czytaj więcej >