BiznesINFO.pl
Citi Handlowy podnosi opłaty

Flickr/Marco Verch

Citi Handlowy zwiększa opłaty. Od czerwca nowy cennik dla klientów

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Citi Handlowy podwyższa opłaty za prowadzenie rachunków. Niekorzystne dla klientów zmiany w dziesiątym największym banku w Polsce nastąpią już w przyszłym miesiącu. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Citi Handlowy podnosi od przyszłego miesiąca opłaty

  • Co trzeba zrobić, by ich uniknąć

  • Jakie pozytywne zmiany czekają klientów banku

Citi Handlowy zwiększa opłaty

Dziesiąty największy bank w Polsce pod względem wartości aktywów informuje o zmianach w cennikach, które nastąpią już niebawem. Szczegóły zmian, jakie czekają klientów Banku Citi Handlowy podaje serwis Cashless.pl.

Niestety znaczna część tych zmian nie będzie dla klientów Citi Handlowy korzystna. Wiążą się one bowiem ze znaczącymi podwyżkami opłat za prowadzenie rachunków. 

Zmiany obejmą m.in. Konto Citigold, które do tej pory było bezpłatne w przypadku, gdy saldo na wszystkich rachunkach posiadanych przez klienta wynosi 400 tys. zł.  

Aby móc nadal korzystać z niego darmowo trzeba będzie spełnić jeden z wybranych dodatkowych warunków. Propozycje są trzy: zrealizowanie transakcji walutowych w trzech poprzednich miesiącach na kwotę powyżej 100 tys. zł, posiadanie kredytu hipotecznego w Citi lub inwestycji innych niż depozyty na kwotę min. 100 tys. zł.

W przypadku wykazania odpowiedniego salda (wspomniane 400 tys. zł), ale niespełnienia żadnego z powyższych warunków, klienci będą musieli płacić 30 zł miesięcznie. W przypadku pozostałych będzie to 220 zł miesięcznie. 

Zmiany nie ominą także rachunku Citigold Private Client. Aktualnie jak przypomina Cashless.pl jest on bezpłatny, jeśli saldo na wszystkich kontach przekracza 4 mln zł. Gdy tak się nie dzieje trzeba wówczas płacić za konto 300 zł miesięcznie.

Citi Handlowy ściągnie więcej z kieszeni. Od jednych 70 zł, a od innych aż 300 zł

Po planowanych zmianach warunkiem bezpłatnego konta - poza wysokością salda - trzeba będzie zrealizować zlecenia walutowe na minimum 1 mln zł, bądź posiadać inwestycje na taką kwotę lub kredyt hipoteczny w banku.

Za niespełnienie któregoś z dwóch powyższych warunków klienci posiadający wymagane saldo będą płacić 70 zł miesięcznie, pozostali - 300 zł. 

Nowy cennik zacznie obowiązywać od 16 czerwca, czyli już za nieco ponad dwa tygodnie. 

Dobrą wiadomością dla klientów Citi Handlowy będzie natomiast możliwość  założenia subkonta w jednej z dziesięciu nowych walut. Do euro, funta ,franka  czy dolara amerykańskiego dołączy m.in. dolar kanadyjski, rubel, czy korona czeska.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >