Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Citi Handlowy zwiększa opłaty. Od czerwca nowy cennik dla klientów
Radosław Święcki
Radosław Święcki 28.05.2021 02:00

Citi Handlowy zwiększa opłaty. Od czerwca nowy cennik dla klientów

Citi Handlowy podnosi opłaty
Flickr/Marco Verch

Citi Handlowy podwyższa opłaty za prowadzenie rachunków. Niekorzystne dla klientów zmiany w dziesiątym największym banku w Polsce nastąpią już w przyszłym miesiącu. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Citi Handlowy podnosi od przyszłego miesiąca opłaty

  • Co trzeba zrobić, by ich uniknąć

  • Jakie pozytywne zmiany czekają klientów banku

Citi Handlowy zwiększa opłaty

Dziesiąty największy bank w Polsce pod względem wartości aktywów informuje o zmianach w cennikach, które nastąpią już niebawem. Szczegóły zmian, jakie czekają klientów Banku Citi Handlowy podaje serwis Cashless.pl.

Niestety znaczna część tych zmian nie będzie dla klientów Citi Handlowy korzystna. Wiążą się one bowiem ze znaczącymi podwyżkami opłat za prowadzenie rachunków. 

Zmiany obejmą m.in. Konto Citigold, które do tej pory było bezpłatne w przypadku, gdy saldo na wszystkich rachunkach posiadanych przez klienta wynosi 400 tys. zł.  

Aby móc nadal korzystać z niego darmowo trzeba będzie spełnić jeden z wybranych dodatkowych warunków. Propozycje są trzy: zrealizowanie transakcji walutowych w trzech poprzednich miesiącach na kwotę powyżej 100 tys. zł, posiadanie kredytu hipotecznego w Citi lub inwestycji innych niż depozyty na kwotę min. 100 tys. zł.

W przypadku wykazania odpowiedniego salda (wspomniane 400 tys. zł), ale niespełnienia żadnego z powyższych warunków, klienci będą musieli płacić 30 zł miesięcznie. W przypadku pozostałych będzie to 220 zł miesięcznie. 

Zmiany nie ominą także rachunku Citigold Private Client. Aktualnie jak przypomina Cashless.pl jest on bezpłatny, jeśli saldo na wszystkich kontach przekracza 4 mln zł. Gdy tak się nie dzieje trzeba wówczas płacić za konto 300 zł miesięcznie.

Citi Handlowy ściągnie więcej z kieszeni. Od jednych 70 zł, a od innych aż 300 zł

Po planowanych zmianach warunkiem bezpłatnego konta - poza wysokością salda - trzeba będzie zrealizować zlecenia walutowe na minimum 1 mln zł, bądź posiadać inwestycje na taką kwotę lub kredyt hipoteczny w banku.

Za niespełnienie któregoś z dwóch powyższych warunków klienci posiadający wymagane saldo będą płacić 70 zł miesięcznie, pozostali - 300 zł. 

Nowy cennik zacznie obowiązywać od 16 czerwca, czyli już za nieco ponad dwa tygodnie. 

Dobrą wiadomością dla klientów Citi Handlowy będzie natomiast możliwość  założenia subkonta w jednej z dziesięciu nowych walut. Do euro, funta ,franka  czy dolara amerykańskiego dołączy m.in. dolar kanadyjski, rubel, czy korona czeska.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]