BP wyprzedaje swoją petrochemię
Public Domain Pictures
Autor Kasper Starużyk - 29 Czerwca 2020

BP szuka oszczędności. Sprzedaje ważną gałąź swojego biznesu

BP wycofuje się z działalności petrochemicznej. Powód? Oszczędności. Znamy kwotę transakcji, w której BP sprzedało pokaźną część swojego biznesu.

BP sprzedaje cały swój segment petrochemiczny. Nabywcą została spółka Ineos. Jak dowiadujemy się z serwisu WNP, wartość transakcji to 5 miliardów dolarów. Decyzja BP oznacza, że koncern osiągnął swój cel - sprzedaż aktywów o wartości 15 miliardów dolarów. Związane jest to z planami reorganizacji marki. Dyrektor generalny BP, Bernard Looney, chce by BP stało się liderem z zakresie energii "niskoemisyjnej".

BP wyprzedaje petrochemię

Jak dodaje portal WNP działalnośc petrochemiczna wymaga wielu nakładów finansowych. Obecnie BP nie chce ich ponosić i woli skupić się na innych segmentach rynku. Do tej pory BP zatrudniało 1700 osó do obsługi procesów związanych z petrochemią. Jeżeli chodzi o wytworzone produkty - BP zamknął 2019 rok z wynikiem 9,7 miliona ton. Nie chce już jednak inwestować w tę gałąź przemysłu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

Zakłady BP, które zostaną sprzedane mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Trynidadzie i Tobago, Wielkiej Brytanii, Belgii, Chinach, Malezji i Indonezji. W transakcji nie uwzględniono jednak jednego zakładu petrochemicznego. Mieści się on w Gelsenkirchen i Mulheim w Niemczech. Jak dowiadujemy się z portalu WNP, transakcja warta jest 5 miliardów dolarów. BP wyprzedaje niemal cały swój segment petrochemiczny. Firma chce skupić się coraz szerszym rynku niskoemisyjnym.

Nowym nabywcą zakładów petrochemicznych jest firma Ineos, Posiada ona ponad 180 swoich fabryk w 26 krajach. Zatrudnienie w Ineos przekracza 22 tysiące osób. Nie wiadomo na razie, czy osoby, które pracowały dla BP znajdą zatrudnienie u nowego właściciela fabryk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News