BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Biedronka szuka rąk do pracy. Sieć zachęca imigrantów ze wschodu

25 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Biedronka zmaga się z brakami kadrowymi. Dlatego też sieciówka postanowiła wyciągnąć ręce w stronę wielkiej grupy pracowników ze wschodu. Już można w sieci znaleźć spoty w języku ukraińskim.

Biedronka, która zatrudnia w Polsce aż 65 tys. osób, postanowiła zwiększyć jeszcze bardziej liczebość swojej załogi. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Gazeta.pl Jeronimo Martins Polska, właściciel dyskontu, wypuścił spoty zachęcające pracowników ze wschodu do pracy w swojej sieciówce. Materiały te kierowane są do najliczniejszej grupy migrantów zarobkowych w Polsce - Ukraińców.

Na nagraniach występują przede wszystkim właśnie Ukraińcy, którzy od lat pracują już w sklepach sieci Biedronka. Ci wypowiadają się w pozytywach o swojej pracy. Mówią m.in. o tym, że dzięki firmie mieli mniej problemów z załatwianiem karty stałego pobytu, chwalą także paczki, które otrzymywali na święta, ale również inne udogodnienia.

Biedronka zachęca nie tylko spotami

Sieciówka zachęca jednak nie tylko nagraniami z pracownikami z Ukrainy. Od lutego w lokalach Biedronka mogliśmy znaleźć plakaty w języku ukraińskim, zachęcające naszych wschodnich sąsiadów do podjęcia pracy w dyskoncie. Oprócz plakatów i ulotek, które także miały zachęcać do podjęcia pracy, uruchomiono infolinię rekrutacyjną, dzięki której przyszli pracownicy mogli dowiedzieć się więcej na temat zatrudnienia. Infolinia prowadzona jest w dwóch językach - polskim i ukraińskim.

Lepiej już nie będzie

To jednak ostatni dzwonek, by przedsiębiorstwa w Polsce zachęciły Ukraińców do pracy u siebie. Od 2020 roku swój rynek pracy dla imigrantów zarobkowych ze wschodu otwierają Niemcy. Jak podają analitycy Narodowego Banku Polskiego, 800 tys. zatrudnionych w Polsce Ukraińców może uszczuplić się o około 200 tys. osób. Szacunki wskazują bowiem, że około 25% zatrudnionych u nas pracowników z kraju nad Dnieprem skusi się na pracę w Niemczech. Wpływ Ukraińców na polskie PKB jest zauważalny, gdyż to od 0,3punktu procentowego do 0,9 punktu procentowego. Ten wynik nie będzie jednak już lepszy, jak twierdzi prof. Jakub Growiec ze Szkoły Głównej Handlowej.

Tagi:

BiedronkaPolskadyskontpraca

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Praca

Załatwianie prywatnych praw szefa. Była pracownica banku wywalczyła odszkodowanie

Czytaj więcej >
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ POWIATOWY URZAD PRAWY NR 2 W LODZI. N/Z KOLEJKA W URZEDZIE PRACY WSZYSTKIE ZDJECIA NA: http://agencja.se.com.pl 19/01/2009 .

Praca

Wiceminister MRiPS: potrzebna pilna zmiana ustawy o bezrobociu. Rząd ma nowe propozycje

Czytaj więcej >

Praca

Pracujesz zdalnie, pracodawca cię skontroluje i zapłaci więcej. Nowe prawo podpisane

Czytaj więcej >

Praca

Raport dotyczący reskillingu w polskich firmach przygotowany przez Future Collars odbył się dzisiaj na GPW

Czytaj więcej >
disneyland

Praca

Pracownicy Disney World żądają podwyżek

Czytaj więcej >

Praca

Praca w komisji wyborczej. Zarobić można co najmniej 350 zł

Czytaj więcej >