BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka zmienia godziny otwarcia na koniec roku. Nie tylko w Sylwestra
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:36

Biedronka zmienia godziny otwarcia na koniec roku. Nie tylko w Sylwestra

Biedronka - nowe godziny otwarcia
Wikipedia/Przemysław Czopor, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36757141

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Biedronka zmienia godziny otwarcia

  • W jakim czasie będzie można zrobić zakupy

  • Do której będą czynne inne sklepy

Biedronka otwarta dla klientów znacznie dłużej

Biedronka postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. W trosce o bezpieczeństwo i komfort zakupów sieć handlowa zdecydowała się na zmianę godzin otwarcia swoich placówek w okresie sylwestrowym i noworocznym.

Z komunikatu spółki Jeronimo Martins wynika, że ponad 280 sklepów należących do sieci Biedronka będzie działało w trybie całodobowym od poniedziałku 28 grudnia do środy 30 grudnia. Dodatkowo 2 tys. placówek będzie otwartych co najmniej do godziny 23.

Co z ostatnimi sylwestrowymi zakupami? Chcąc uniknąć zbyt dużego obłożenia w poszczególnych placówkach, Biedronka wydłuża godziny pracy także 31 grudnia. Wiadomości Handlowe podają, że w Sylwestra wszystkie oddziały sieci handlowej będą otwarte do godziny 19.

Warto wcześniej zaplanować noworoczne zakupy, ponieważ początek 2021 r. może być niezwykle uciążliwy. Wszystko z powodu niefortunnego zbiegu kalendarza i niedzieli niehandlowej. Sklepy, w tym Biedronka, będą zamknięte 1 stycznia (Nowy Rok) oraz 3 stycznia (zakaz handlu).

Zakupy będzie można zrobić tylko w sobotę 2 stycznia. Biedronka deklaruje, że tego dnia prawie 2 tys. oddziałów będzie działać przynajmniej do godziny 23.

Warto jednak bacznie obserwować aktualności na oficjalnej stronie internetowej sieci handlowej Biedronka, ponieważ zarządca nie wyklucza wprowadzenia nietypowych godzin otwarcia. Inny harmonogram może dotyczyć przede wszystkim sklepów zlokalizowanych w galeriach handlowych.

Nie tylko Biedronka zmienia godziny otwarcia

Chcąc zagwarantować klientom wygodne zakupy w Sylwestra, również inne sieci handlowe podjęły decyzję o zmianie godzin otwarcia. Wirtualna Polska przekazuje, że poza Biedronką do godziny 19 będą działać także sklepy Lidl i Dino.

Natomiast inne popularne w Polsce oddziały handlowe - Aldi, Auchan, Kaufland, Netto czy Tesco, będą czynne w Sylwestra do godziny 18. Niewykluczone, że mniejsze sieci i osiedlowe, niezależne sklepiki również zakończą pracę mniej więcej w tym samym czasie.

Do godziny 18:00 będzie można kompletować zakupy również w sklepach Carrefour. Jednak TVN24 podaje, że supermarkety znajdujące się w warszawskich centrach handlowych Sadyba Best Mall oraz Złote Tarasy pozostaną otwarte tylko do godziny 17:00. Być może na podobny krok zdecyduje się także Biedronka.

Co z zakupami w Żabce? Większość sklepów ugości klientów aż do 23. Jednak warto pamiętać, że Żabka działa na zasadzie franczyzy, co oznacza, że ostateczna decyzja w sprawie godzin otwarcia należy do właściciela. Identyczne zasady obowiązują 1 stycznia.

Polecane