Biedronka wypłata dla pracowników
Wikimedia Commons Wlodek k1 CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 21 Grudnia 2020

Biedronka zapowiada duże podwyżki. Zmiany nie tylko w sklepach

Biedronka zapowiedziała podwyżki we wszystkich sklepach. Dostaną ją wszyscy pracownicy, także pracujący w centrach dystrybucyjnych. Od stycznia będą zarabiać więcej o 200 zł brutto.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile będą zarabiać pracownicy Biedronki
  • Kto dostanie podwyżkę
  • Co jest prawdopodobnym powodem podwyżek

Biedronka zapowiada podwyżki od nowego roku

Biedronka już od stycznia 2021 roku podniesie wynagrodzenia swoich pracowników. Jeronimo Martins Polska przekazało w komunikacie prasowym, że zatrudnieni przez sieć będą zarabiać więcej o 200 zł brutto.

Zgodnie z informacjami koncernu, podwyżki będą dotyczyć zatrudnionych na wszystkich stanowiskach. To znaczy, że więcej dostaną zarówno szeregowi pracownicy, jak i kierownicy. W centrach dystrybucyjnych wyższą wypłatę otrzymają również magazynierzy, magazynierzy kompletacji i inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych.

Zarobki w Biedronce jako sprzedawca-kasjer

Podwyżkę dostaną także początkujący, którzy co dopiero znaleźli pracę w Biedronce, lub dołącza do kadry pracowniczej w przyszłym roku. Za pracę na etacie jako sprzedawca-kasjer, będzie można zarobić od 3250 do 3600 zł brutto (w zależności od lokalizacji sklepu).

Z kolei doświadczeni sprzedawcy-kasjerzy (pracujący przynajmniej 3 lata) od stycznia 2021 roku będą zarabiać od 3400 do 3850 zł brutto (ponownie, zależnie od lokalizacji sklepu). W wypłaty wliczone są także nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

Stawki abonamentu RTV do zmiany. Jedni zapłacą 75,60 zł, a drudzy aż 245,15 złStawki abonamentu RTV do zmiany. Jedni zapłacą 75,60 zł, a drudzy aż 245,15 złCzytaj dalej

Pracownikom Biedronki przysługują także miesięczne premie uznaniowe, zależne od wyników danego sklepu i jakości obsługi. Jak jednak podaje bankier.pl, ich wysokość nie ulegnie zmianie.

Zarobki w centrum dystrybucyjnym Biedronki

W centrach dystrybucyjnych Biedronki wysokość podwyżki będzie taka sama jak w sklepach. W styczniu 2021 roku, zatrudnieni w magazynach będą zarabiać od 3600 zł do 4750 zł brutto, wraz z premią za obecność w danym miesiącu.

Jak wskazuje portal bankier.pl, pracownicy po przekroczeniu stażu wysokości roku bądź trzech, otrzymają dodatkowe podwyżki, które będą właściwe dla ich progu stażowego. Podwyżki stażowe dotyczą nie tylko magazynierów, ale także pracowników sklepów.

Obecnie Jeronimo Martins zatrudnia ponad 70 tys. osób, z czego większość z nich pracuje w 3047 sklepach w całej Polsce. Oprócz tego Biedronka ma również 16 centrów dystrybucyjnych.

Prawdopodobna przyczyna podwyżek w Biedronce

Wyższe wynagrodzenia w Biedronce prawdopodobnie są związane z inflacją i podwyżką wynagrodzenia minimalnego w 2021 roku. Najniższa krajowa wzrośnie z 2600 do 2800 zł brutto, czyli właśnie o 200 zł.

Co ciekawe, Prawo i Sprawiedliwość obiecało, że w 2021 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wyniesie 3000 zł brutto. Rząd niższą podwyżkę tłumaczy kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Już pewne, prezydent podpisał. Wielu Polaków załapie się na dodatkowe 1500 zł od rządu
  2. Zmiana godzin dla seniorów w Wigilię. Możesz się mocno zdziwić, gdy wyjdziesz do sklepu
  3. Nie tylko hotele i stoki, kolejna branża do zamknięcia. Lockdown ma być pełny i bezwzględny
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News