An-225 Mrija leci do Polski ze środkami ochronnymi
Wikipedia/Alex Beltyukov
Autor Maria Glinka - 13 Kwietnia 2020

Największy samolot świata leci do Polski. Wiezie przesyłkę, na którą czekają wszyscy

An-225 Mrija już jutro wyląduje na lotnisku w Warszawie. Entuzjaści lotnictwa mogą podziwiać tę ogromną maszynę jedynie poprzez transmisję na żywo zorganizowaną przez stołeczny port lotniczy. Na pokładzie największego samolotu na świecie znajdują się środki ochronne do walki z koronawirusem.

An-225 Mrija z ważną przesyłką

An-225 Mrija to sześciosilnikowy samolot transportowy produkcji radzieckiego Antonowa, który wyleciał dzisiaj z chińskiego lotniska Tianjin i zmierza do Warszawy. Na swojej drodze będzie miał przystanek w kazachskim porcie lotniczym Ałmaty. Na Lotnisku Chopina ma pojawić się ok. 9:30.

Lądowanie An-225 Mrija zaplanowane na jutro to wydarzenie bezprecedensowe – samolot był już w Polsce (w Katowicach i Poznaniu), ale nigdy w stolicy. Wcześniej jego przybycie nie odegrało aż tak istotnej roli w życiu większości obywateli. Teraz, w czasie pandemii, wypełnia bardzo ważne zadanie - na jego pokładzie przewożone są środki do walki z koronawirusem.

Czy stosowany codziennie przez miliony ludzi produkt może zapobiegać koronawirusowi? Zbadają to duńscy naukowcyCzy stosowany codziennie przez miliony ludzi produkt może zapobiegać koronawirusowi? Zbadają to duńscy naukowcyCzytaj dalej

Chińska pomoc nadciąga do Polski dzięki współpracy dwóch spółek

W zorganizowanie lotu An-225 Mrija zaangażowały się Lotos i państwowy koncern miedziowy KGHM, które chcą w ten sposób przyczynić się do walki z pandemią. Zgodnie z najnowszymi informacjami na pokładzie samolotu znajduje się 7 milionów maseczek typu P2, kilkaset tysięcy kombinezonów ochronny i kilkaset tysięcy przyłbic.

KGHM zakomunikowało, że samolot jest „wypełniony po brzegi, a walka o załadunek trwała do końca”.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

Nie jest to pierwsza inicjatywa KGHM bazująca na współpracy polsko-chińskiej. Wszystkie wcześniejsze transporty sprzętu, zorganizowane przez koncern, były realizowane przez Dreamlinery PLL LOT. Dlatego też zmiana strategii wzbudzała wątpliwości, które natychmiast rozwiał KGHM.

Na pytanie o koszty takiego przedsięwzięcia, które zadał portal money.pl., KGHM odparł, że jest to „tajemnica handlowa”.

Jednak zdaniem Piotra Chęcińskiego z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Antonow jest
„wprost nieporównywalnie tańszy w stosunku do rozłożenia tego transportu na kilka innych mniejszych samolotów. Warunki finansowe były naprawdę świetne”. Na poparcie decyzji ekspert przytoczył argument, że „w jednym takim samolocie zmieściłoby się 10 dreamlinerów”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła dziś centralną Polską. Nie żyje 1,5 roczne dziecko

Apel o pozostanie w domach

Lotnisko Chopina zaapelowało do entuzjastów lotnictwa, którzy chcieli podziwiać tę wyjątkową maszynę na żywo, o przestrzeganie obostrzeń i pozostanie w domu. Port lotniczy zapowiedział, że przygotuje transmisję na żywo z lądowania Antonowa.

Z informacji, do których dotarł portal next.gazeta.pl. wynika, że w okolicach lotniska „wzmocnione siły policji oraz wspomagających ją służb będą bardzo stanowczo egzekwowały tego dnia obowiązujące obostrzenia".

Europejskie tournée Antonowa

Polska to nie jedyny kraj, do którego przylatuje Antonow ze środkami ochronnymi na pokładzie. 11 kwietnia wylądował na lotnisku w Kijowie, aby realizować komercyjne zlecenia związane z walką z koronawirusem.

Kolejnym punktem na trasie Antonowa ma być Francja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tłumy przyszły na Wielkanoc pod kościoły mimo pandemii. Zadziwiające wiadomości z zagranicy, nie posłuchali nawet duchownych
Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiEuropejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News