Zwierzęta zasługują na lepsze warunki życia, dlatego rząd chce przekazać rolnikom dodatkowe środki, by poprawić ich byt
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Stycznia 2020

Rząd da 300 i 600 złotych na zwierzęta. Jednak pod jednym warunkiem

Rząd przyjął projekt ministerstwa rolnictwa, który przewiduje, że rolnicy hodujący zwierzęta otrzymają dofinansowanie. Za jedną lochę będzie można dostać 300 zł, z kolei od jednej krowy mlecznej można otrzymać prawie 600 zł.

Zwierzęta muszą mieć lepsze warunki

Według przedstawionego przez resort projektu, w tym roku rolnicy hodujący zwierzęta otrzymają dotacje, jeżeli zostaną poprawione warunki ich utrzymania ponad normy wymagane prawem. Poprawa może polegać np. na tym, że rolnicy zwiększą powierzchnię, który przypada na jedno zwierzę o przynajmniej 20 proc. ponad minimalne wymagania. Zwierzęta powinny także otrzymać dostęp do pastwisk i wybiegów.

Zgodnie z projektem na krowę mleczną będzie można otrzymać 595 zł dofinansowania rocznie, 329 zł na krowę “mamkę” za dostęp do wybiegów, 185 zł na krowę mleczną za wypas, 301 zł na lochę i 24 zł na tucznika. Dodatkowe środki na zwierzęta przyznawane są w ramach akcji „Dobrostan zwierząt”, który jest częścią programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Od marca nowy próg dochodowy może znacznie zmniejszyć 500 plus. Zmiany w świadczeniuOd marca nowy próg dochodowy może znacznie zmniejszyć 500 plus. Zmiany w świadczeniuCzytaj dalej

Jak podaje Business Insider Polska, na ten cel zarezerwowano 50 mln euro. Według szacunków rządu ze wsparcia będzie mogło skorzystać ok. 65 tys. rolników, którzy hodują zwierzęta. Rolnicy będą mogli składać wnioski o dotacje od 15 marca do 15 maja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News