Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Właśnie otwarto szósty Primark w Polsce. Klienci z niecierpliwością na to czekali
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 19.09.2023 13:12

Właśnie otwarto szósty Primark w Polsce. Klienci z niecierpliwością na to czekali

sklep-primark-ludzie-kolejka
Zdjęcie ilustracyjne: otwarcie pierwszego w Polsce sklepu Primark. Jakub Kaminski/East News

Primark – międzynarodowy odzieżowy detalista – otworzył we wtorek 19 września szósty sklep w naszym kraju. Tempo rozwoju sieci jest naprawdę intensywne – od uruchomienia placówki zlokalizowanej w Magnolia Park we Wrocławiu nie minął nawet miesiąc, a już kolejne miasto może zaprosić klientów na zakupy do salonu Primark. Nowy sklep stworzył ponad 150 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki.

Primark we Wrocławiu otworzył się 23 sierpnia

Na początek wróćmy do otwarcia, które miało miejsce niecały miesiąc temu, 23 sierpnia. Popularna irlandzka sieciówka uruchomiła wówczas piąty sklep w naszym kraju (a pierwszy na Dolnym Śląsku) w galerii Magnolia Park przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Detalista zainwestował w niego ponad 10 milionów euro.

Na 3700 mkw. powierzchni handlowej każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od budżetu: odzież damską, męską i dziecięcą, kosmetyki oraz artykuły wyposażenia domu. We wrocławskiej placówce po raz pierwszy umieszczono kasy samoobsługowe, które mają ułatwić przejście procesu zakupowego klientom płacącym kartą. Już wtedy zapowiadano otwarcie kolejnego sklepu, a dziś możemy powiedzieć, że w Polsce mamy sześć salonów irlandzkiej sieciówki.

Żabka testuje nowe rozwiązanie Czegoś takiego w sklepach jeszcze nie było Decathlon przygotował nowość dla Polaków. Pierwszy taki salon w Polsce

Gdzie znajdziemy nowy sklep sieci Primark?

Tym razem padło na Łódź – stolicę polskiej kinematografii. Szósty salon Primark otwarto 19 września o godz. 10:00 w centrum handlowo-rozrywkowym Manufaktura. Tutejszy sklep, w przeciwieństwie do wrocławskiego, znajduje się na jednym piętrze, na powierzchni 3300 mkw. W asortymencie znajdziemy kosmetyki, akcesoria, artykuły gospodarstwa domowego i odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Detalista zapewnia, że już teraz 50 proc. ubrań dostępnych pod marką Primark Cares jest wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych z bardziej zrównoważonych źródeł (Primark zamierza podwoić tę liczbę do 2030 roku). Tu również na klientów czekają kasy samoobsługowe, ale oczywiście można też korzystać z tradycyjnych kas obsługiwanych przez pracowników.

Otwarcie dwóch lokalizacji w ciągu jednego miesiąca potwierdza nasze zaangażowanie na rynku i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, na którym mamy ambitne plany ekspansji. Wiemy, że łódzki sklep jest bardzo oczekiwany przez naszych klientów – mówił kilka tygodni temu Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark. Wtórował mu Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury, który zapewnił, że jest to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni.

Primark w Polsce. Podajemy pozostałe lokalizacje

Poza sklepami we Wrocławiu i Łodzi klienci mogą korzystać ze stacjonarnej oferty Primarka w następujących lokalizacjach:

  • Galerii Młociny w Warszawie,
  • Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu,
  • Bonarka City Center w Krakowie,
  • Silesia City Center w Katowicach.

Niedawno sieć uruchomiła swoją witrynę internetową, która umożliwia klientom przeglądanie asortymentu online oraz sprawdzanie dostępności produktów w lokalnym sklepie przed planowaną wizytą.