Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Weekendowe prace serwisowe w szeregu banków. Klienci muszą być gotowi na utrudnienia
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.12.2023 21:06

Weekendowe prace serwisowe w szeregu banków. Klienci muszą być gotowi na utrudnienia

bankomat
Marek BAZAK/East News

Najbliższy weekend przyniesie szereg utrudnień w korzystaniu z produktów wielu banków. Niektóre instytucje poinformowały o pracach serwisowych, które skutkować będą niedogodnościami. Poważne przeszkody czekają m.in. klientów Santander Banku. Jego klienci nie skorzystają m.in. ani z bankowości internetowej, ani z aplikacji mobilnej.

Przerwy techniczne w bankach

Mnóstwo problemów czeka w nadchodzący weekend klientów takich banków, jak: Santander Bank Polska, Toyota Bank, NeoBank, Bank Pocztowy, ING Bank Śląski.

W pierwszym z banków prace techniczne zaplanowano na noc z piątku na sobotę (15/16 grudnia) od godziny 22.00 do godziny 8.00. W tym czasie działać nie będą:

  • bankowość internetowa;
  • aplikacja mobilna;
  • przelewy natychmiastowe (Express Elixir, BlueCash);
  • płatności w sklepach internetowych (Przelew24);
  • Blik
  • Kantor Santander

Na pocieszenie, Santander pozostawia swoim usługobiorcom działające bez zakłóceń karty, bankomaty i wpłatomaty.

Komunikat "brak sygnału" zamiast kanału TVP? Wiemy, co zrobić, by odzyskać telewizję

Utrudnienia w Toyota Banku i NeoBanku

Dobrych wiadomości nie mamy także dla osób korzystających z usług Toyota Banku. Instytucja także zaplanowała prace serwisowe, które przeprowadzać ma w piątek (15 grudnia) od godziny 21.00 do godziny 00.00. W tym czasie utrudniony będzie dostęp do:

  • Systemu Bankowości Elektronicznej;
  • autoryzacji płatności kartowych;
  • Automatycznego Serwisu Telefonicznego;
  • wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności.

ZOBACZ: Ostrzeżenie dla klientów PKO BP. Trzeba bardzo uważać

Z powodu prac technicznych w nocy z piątku na sobotę (15/16 grudnia) od godziny 21.00 do godziny 1.00 w NeoBanku mogą występować utrudnienia w dostępie do bankowości elektronicznej (www.neobank24.pl) oraz serwisów internetowych publikowanych przez bank - strony głównej (www.neobank.pl) i oddziału online (online.neobank.pl).

Niedogodności dla klientów Banku Pocztowego i ING Banku

Prace modernizacyjne czekają również Bank Pocztowy, którego klienci doświadczą trudności w funkcjonowaniu kart. W niedzielę (17 grudnia) od godziny 2.00 do godziny 7.00 nie będa oni mogli pobrać danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC2, a także nie zamówią karty wirtualnej w trybie online.

ZOBACZ: Korzystasz z bankomatów? Uważaj, możesz nie uniknąć dodatkowej opłaty

Na tym nie koniec, bo tego samego dnia w godzinach 3.00 do godziny 7.00 wstrzymana będzie możliwość wykonywania transakcji 3Dsecure, wymagających uwierzytelnienia poprzez podanie kodu wysyłanego przez SMS (nie dotyczy to transakcji w internecie, które wymagają uwierzytelnienia 3D Secure w bankowości elektronicznej), a także wystąpi brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/ FIT BIT/ GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY.

Na koniec prace techniczne w ING Banku Śląskim. W sobotę (16 grudnia) od godziny 8.00 do godziny 20.00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej.

Źródło: Interia Biznes

Tagi: bank ING