Fot. Tomasz Zukowski/East News, Watykan. 13.03.2019. Poprzewracane krzesla na placu sw. Piotra, po ostatnich wiatrach.
East News, Tomasz Zukowski
Autor Kamila Jeziorska - 29 Października 2020

Niesamowite, w Watykanie doszło zaskakującego wydarzenia. Można mówić wręcz o cudzie

Watykan słynie w ostatnim czasie z kontrowersyjnych dla Kościoła Katolickiego opinii papieża Franciszka. Optymistyczne zapowiedzi Biskupa Rzymu oraz finansowe afery nie przyćmiewają także cudów, do których dochodzi w Watykanie. Niedawno doszło do zaskakującego wydarzenia.

Watykan w centrum zainteresowania

Watykan znalazł się całkiem niedawno w centrum zainteresowania mediów ze względu na tamtejsze afery finansowe związane z gospodarowaniem pieniędzmi Stolicy Apostolskiej. Niedawno oczy mediów ponownie zwróciły się ku Watykanowi.

Wszystko za sprawą słów papieża Franciszka wypowiedzianych w filmie dokumentalnym "Francesco". Papież stwierdził, że trzeba stworzyć takie przepisy prawa, aby uwzględniały także związki partnerskie. - W ten sposób związki homoseksualne będą prawnie chronione. Będę tego bronił, powiedział.

Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

Reakcja na słowa Ojca Świętego spotkała się z ogromnym zdziwieniem części Kościoła Katolickiego i jednocześnie ciepłym przyjęciem ze strony społeczności LGBT. - Kolejny raz cieszymy się ze słów papieża, bo już wcześniej Franciszek wielokrotnie udowadniał, że jest z ludźmi LGBT+. Doceniamy to wsparcie. Niestety nie oznacza ono zmian w nauce Kościoła [...], skomentował w rozmowie z Gazetą Wyborczą Paweł Cieślik z Fundacji Wiara i Tęcza i dodał, że jest to prywatne zdanie papieża.

Watykan słynie nie tylko z kontrowersji, ale także ogromnej tajemnicy. Stolica Piotrowa bardzo często staje się miejscem akcji wielu filmów oraz książek oscylujących na granicy horroru i thrillerów. Przypomnijmy, że Watykan stał się bohaterem takich filmów jak "Taśmy Watykanu" czy "Anioły i demony". Historia watykańskiego cudu także może stać się przedmiotem filmowego scenariusza.

Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkamiNiemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkamiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich ŚwiętychNie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich ŚwiętychCzytaj dalej

Watykan może mówić o cudzie

Watykan to także miejsce ogromnych cudów, o których głośno jest na całym świecie. Jak się okazuje, wszystko związane jest z ekshumacją szczątek Jose Gregorio Hernandeza, wenezuelskiego lekarza, który zyskał przydomek "lekarza ubogich".

Proces kanonizacyjny Jose Gregorio Hernandeza rozpoczęto w 1949 r., natomiast w 1986 r. Jan Paweł II nazwał go czcigodnym uznając jego heroiczne czyny. W 2019 r. proces beatyfikacyjny został wznowiony.

Jose Gregorio Hernandez został uznany za świętego przez papieża Franciszka w czerwcu 2019 r. Ojciec Święty beatyfikował lekarza po cudzie przypisywanym mu przez Kościół Katolicki w San Fernando de Apure, w którym dziewczyna wyzdrowiała z rany postrzałowej. Leczył on także osoby chore w trakcie pandemii grypy hiszpańskiej.

- Modlimy się dziękujemy za Wenezuelę, za wszystkie jej problemy, za cały świat, za pokój i braterstwo. Niech służba Jose Gregorio będzie tym, co pobudzi nas do większej solidarności i pojednania się wszystkich Wenezuelczyków, powiedział cytowany przez Wirtualną Polskę, kardynał Baltazar Porras. Relikwie świętego zostaną przekazane Wenezueli.

NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaNFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszEmerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News