BiznesINFO.pl Twój portfel Wakacje w Polsce: Na jedzenie wydasz krocie. Polacy zdzierają z rodaków
Biznesinfo.pl

Wakacje w Polsce: Na jedzenie wydasz krocie. Polacy zdzierają z rodaków

1 sierpnia 2019

Wakacje w Polsce? Taką opcję na wczasy wybiera wciąż wielu Polaków. Nic w tym dziwnego - Polska jest bogata w urokliwe miejsca, które zachęcają do wypoczynku, a do których nietrudno jest się dostać. Jednakże wiąże się z tym problem, jakim są ceny w wakacyjnych kurortach. Najdroższym kurortem nad polskim morzem są Międzyzdroje, gdzie za pobyt w trzygwiazdkowym hotelu przez tydzień może kosztować nawet 6 tys. złotych, podaje Onet.pl.

Taniej jest w górach, gdzie średnio pobyt będzie nas kosztował 74-76 złotych za noc. Jednakże nie tylko wyśrubowane ceny pobytu wakacyjnego potrafią wywołać niemały szok. Wspomniany portal zwraca uwagę, cen żywności, które sprawiają, że nawet średniej wielkości obiad dla dwóch osób może kosztować nas około 150 złotych. Jest tak w wypadku chociażby zakupu dorsza, którego kilogram kosztuje ponad 90 złotych. Ostatnio przypadek taki udokumentował klient w Krynicy Morskiej, który za dwie ryby, surówki i dwa piwa zapłacił 170 złotych. Inny za jedną porcję obiadu w Jantarze zapłacił 120 złotych.

Wakacje w Polsce to przede wszystkim drogie jedzenie

Deser? Najtańsze gofry kosztują po 13 złotych. Jeśli natomiast ktoś liczy na tanie śniadanie, niech nie zdziwią go ceny jajecznicy, która w Murowańcu w górach kosztuje 17 złotych. Nad morzem rekordy biją ceny ryb i słodyczy, ale popularne powszechnie danie, jakim jest pizza, także nie zachwyca ceną. Koszt jednej sztuki to około 40 złotych. Inne popularne danie - zapiekanka - w najtańszym wymiarze kosztuje 15 złotych, z kolei za hamburgera zapłacimy ponad 20 złotych.

Ceny te są tym bardziej szokujące, że za te same dania często możemy zapłacić kilka razy taniej w innym miejscu. W Świnoujściu obiad zjemy już za 15 złotych, podobnie zresztą jak i w Jastrzębiej Górze. Za 17 złotych możemy najeść się także w Darłówku i Międzyzdrojach. W Ustce zjemy za 16 złotych, a w Jantarze za 18 złotych. Wirtualna Polska przypomina, że te dwie ostatnie miejscowości zostały sklasyfikowane jako najdroższe w Polsce pod względem wakacyjnym. W jednym kurorcie rachunki wakacyjne różnych wczasowiczów potrafiły różnić się dziesięciokrotnie.

Obserwuj nas w
autor
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie