By Christopher Corneschi - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87923357
By Christopher Corneschi - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87923357
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Maja 2020

Regulacja cen żywności to już rzeczywistość. Sąsiad Polski zdecydował się na ważny krok

Ukraina podjęła decyzję o wprowadzeniu regulacji cen na żywność. Chodzi na najpotrzebniejsze produkty, takie jak mleko, cukier, chleb czy kasza gryczana. Rozporządzenie rządu Ukrainy obowiązuje od poniedziałku, 18 maja - informuje portal Ekonomiczna Prawda. Regulacja cen żywności będzie obowiązywać do końca ograniczeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa.

Ukraina reguluje ceny żywności

Na mocy rozporządzenia rządu Ukrainy regulowane będą ceny w handlu detalicznym. Podmioty gospodarcze mają obowiązek zgłaszać chęć podnoszenia cen detalicznych na określony produkty o ponad 5 procent - podaje PAP.

Minister Emilewicz nie pozostawia wątpliwości. Gospodarka może zostać ponownie zamrożona, wystarczy jedna rzeczMinister Emilewicz nie pozostawia wątpliwości. Gospodarka może zostać ponownie zamrożona, wystarczy jedna rzeczCzytaj dalej

Jakie towary czeka regulacja cen na Ukrainie?

Jeszcze w kwietniu rząd Ukraina zdecydował o wprowadzeniu regulacji cen na 10 produktów spożywczych, a także na określone leki, środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji.

Regulacja cen obejmie m.in. takie produkty jak cukier, kasza gryczana, chleb żytnio-pszenny czy niegazowana woda mineralna. Regulowane ceny obowiązują także na takie artykuły jak rękawiczki ochronne, maseczki, okulary ochronne, czy paracetamol.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?

Ukraina walczy z koronawirusem. Także przez regulację cen

Minister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ihor Petraszko cytowany przez PAP podkreślał, że wprowadzenie regulowanych cen umożliwi utrzymanie stabilizacji cenowej podstawowych produktów na Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie odnotowano 325 kolejnych infekcji. Do tej pory na Ukrainie potwierdzono 18 616 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i 535 zgonów. Wyzdrowiało 5276 osób.

Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Poważne zmiany od 1 czerwca
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jest oświadczenie Polski i 5 innych krajów. Wyjątkowa sprawa
Kiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? Prawdopodobnie nie będziemy już musieli długo czekaćKiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? Prawdopodobnie nie będziemy już musieli długo czekaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News