BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ubezpieczenie od utraty prawa jazdy? Na rynku pojawiła się kontrowersyjna polisa

23 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Na polskim rynku pojawiło się ubezpieczenie pozwalające na jeżdżenie np. taksówkami w przypadku gdy utraci się prawo jazdy. Choć takie rozwiązania są obecne w niektórych krajach Europy Zachodniej, to w Polsce budzą kontrowersje.

Mały start-up z Wrocławia wypuścił ofertę polisy ubezpieczeniowiej, która skierowana jest do osób lubiących szarżować na drodze. W przypadku utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy ubezpieczony dostanie od ubezpieczyciela pulę pieniędzy na dzienne przejazdy taksówkami, albo... rower. Kontrowersje wokół ubezpieczenia nie milkną. 

Ubezpieczenie dla piratów drogowych? 

Firma EASYinsurance swoją ofertę wystosowała do osób, którym zdarza się przekraczać prędkość w terenie zabudowanym i to nawet o 50km/h, bowiem wtedy właśnie grozi nam utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. EASYinsurance, który oferuje swoje ubezpiecznie pod marką ChronPrawoDoJazdy.pl oferuje w takim przypadku rower na własność, lub prywatnego kierowcę. 

Ochronę ubezpieczeniową zapewnia w tym przypadku Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Ubezpieczenie skierowane jest nie tylko do osób, które utracą prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym, ale jest przewidziane również w przypadku złamania nogi, lub innego urazu, który skutecznie odbiera możlwiość prowadzenia samochodu. 

EASYinsurance wyjaśnia, że nie chodzi jej wcale o motywowanie kierowców do przekraczania prędkości. Firma chce walczyć natomiast z praktyką jazdy samochodem bez prawa jazdy, co mogłoby się zdarzyć w momencie jego odebrania. 

Jakie stawki ubezpieczenia? 

Kierowcom proponuje się ubezpiecznie w trzech różnych pakietach. W zalezności od wysokości miesięcznej stawki, wszystke pakiety oferują dzienny limit przejazdu w ramach ubezpieczenia. W przypadku pakietów rozszerzonych ubezpieczyciel oferuje także ochronę prawną w wysokości 10 000 złotych. We Wszystkich przypadkach ubezpieczony może także liczyć na telefoniczną asystę prawną.

Tagi:

ubezpieczeniaprawo jazdy

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >