BiznesINFO.pl > Twój portfel > Ubezpieczenie od utraty prawa jazdy? Na rynku pojawiła się kontrowersyjna polisa
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:16

Ubezpieczenie od utraty prawa jazdy? Na rynku pojawiła się kontrowersyjna polisa

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Mały start-up z Wrocławia wypuścił ofertę polisy ubezpieczeniowiej, która skierowana jest do osób lubiących szarżować na drodze. W przypadku utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy ubezpieczony dostanie od ubezpieczyciela pulę pieniędzy na dzienne przejazdy taksówkami, albo... rower. Kontrowersje wokół ubezpieczenia nie milkną. 

Ubezpieczenie dla piratów drogowych? 

Firma EASYinsurance swoją ofertę wystosowała do osób, którym zdarza się przekraczać prędkość w terenie zabudowanym i to nawet o 50km/h, bowiem wtedy właśnie grozi nam utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. EASYinsurance, który oferuje swoje ubezpiecznie pod marką ChronPrawoDoJazdy.pl oferuje w takim przypadku rower na własność, lub prywatnego kierowcę. 

Ochronę ubezpieczeniową zapewnia w tym przypadku Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Ubezpieczenie skierowane jest nie tylko do osób, które utracą prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym, ale jest przewidziane również w przypadku złamania nogi, lub innego urazu, który skutecznie odbiera możlwiość prowadzenia samochodu. 

EASYinsurance wyjaśnia, że nie chodzi jej wcale o motywowanie kierowców do przekraczania prędkości. Firma chce walczyć natomiast z praktyką jazdy samochodem bez prawa jazdy, co mogłoby się zdarzyć w momencie jego odebrania. 

Jakie stawki ubezpieczenia? 

Kierowcom proponuje się ubezpiecznie w trzech różnych pakietach. W zalezności od wysokości miesięcznej stawki, wszystke pakiety oferują dzienny limit przejazdu w ramach ubezpieczenia. W przypadku pakietów rozszerzonych ubezpieczyciel oferuje także ochronę prawną w wysokości 10 000 złotych. We Wszystkich przypadkach ubezpieczony może także liczyć na telefoniczną asystę prawną.