Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Sprzedaż e-bike'ów w Polsce rośnie o ponad 40% - dane ROMET i Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 18.04.2024 12:30

Sprzedaż e-bike'ów w Polsce rośnie o ponad 40% - dane ROMET i Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

None
fot. materiały prasowe

Dane ROMET-u i Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego potwierdzają ten trend: sprzedaż rowerów elektrycznych rośnie w zawrotnym tempie. W 2023 roku sklepy rowerowe odnotowały ponad 40% wzrost sprzedaży e-bike’ów, a 70% z nich spodziewa się dalszego wzrostu w 2024 roku.

ROMET wychodzi naprzeciw tym trendom

W kolekcji na 2024 rok 70% modeli to nowości, w tym wszystkie modele z grupy rowerów elektrycznych: E-MTB, E-SUV, E-Cross, E-Trekking i E-City.

Marka stawia na innowacje i zaangażowanie w rozwój elektromobilności. Oferuje różnorodne modele e-bike’ów, dostosowane do różnych potrzeb i preferencji. ROMET aktywnie promuje e-rowery poprzez różnorodne działania, takie jak testowanie rowerów, atrakcyjne oferty finansowania i budowa infrastruktury dla rowerzystów.

- Rower elektryczny to niezastąpione narzędzie zarówno dla młodych, aktywnych ludzi, jak i dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać z tradycyjnego roweru. Jazda na e-rowerze to nie tylko sposób na wygodne i ekologiczne poruszanie się po mieście oraz ekonomiczny sposób na zastąpienie samochodu podczas codziennych, miejskich dojazdów, ale także szansa na poznanie niedostępnych dotąd terenów czy efektywny sposób na dojazd do pracy, ponieważ dzięki wspomaganiu elektrycznemu mamy pełną kontrolę nad tym jak bardzo chcemy się zmęczyć. Dzięki e-bike’owi łatwiej jest pokonać wzniesienia, można dojechać dalej oraz szybciej jednak taki rower nie jedzie sam, a jego silnik wspiera rowerzystę tylko wtedy, gdy ten kręci pedałami. Nie dziwi nas więc tak wielka popularność e-rowerów za granicą, która teraz dotarła do nas. Kto raz spróbuje jazdy na naszym rowerze ze wspomaganiem, od razu docenia jego możliwości. Dlatego uruchamiamy możliwość przetestowania rowerów elektrycznych ROMET zarówno w salonach PROROWERY, jak i w kilkuset sklepach rowerowych na terenie całej Polski – mówi Wiesław Grzyb, Prezes ROMET.

Polska firma rodzinna ROMET od ponad 75 lat tworzy rowery dla pokoleń. Nowa kolekcja to nie tylko odzwierciedlenie obecnych trendów, ale także krok w przyszłość elektromobilności rowerowej. ROMET stawia na rozwój, inwestuje w najnowocześniejsze technologie i buduje silny zespół ekspertów.

Tagi: rower