BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Społem odważnie kusi młodszych klientów. Takiego kroku nikt się nie spodziewał

29 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Społem planuje poszerzyć swoją ofertę handlową i wchodzi na rynek e-grocery. Sieć pracuje nad uruchomieniem ogólnopolskiego e-sklepu z żywnością. Wersja testowa platformy powinna zostać uruchomiona w ciągu kilku tygodni.

Społem otworzy e-sklep

Społem pracuje na uruchomieniem ogólnopolskiego e-sklepu z żywnością. O sprawie jako pierwszy poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak ma działać nowy sklep internetowy sieci? Po wpisaniu swojego kodu pocztowego klient dostanie ofertę dostępnych produktów dedykowanych w jego okolicy. Asortyment będzie różny i będzie zależeć od regionu Polski, w którym konsument zaloguje się w sklepie online Społem.

Docelowo sklep ma sprzedawać przede wszystkim żywność, a dominować będą produkty sprzedawane pod marką własną spółdzielców. Choć nacisk będzie nastawiony na produkty spożywcze, to e-sklep Społem ma oferować także asortyment przemysłowy.

Najpierw Warszawa i Wrocław

Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że pilotaż projektu ma obejmować na razie Warszawę i Wrocław - uczestniczyć w nim będą trzy spółdzielnie. Publiczne testy rozpoczną się w 2020 roku. Po zakończeniu pierwszego etapu testów do projektu będą dołączać kolejne spółdzielnie z całej Polski.

Pora zmienić wizerunek

Sklep internetowy to część strategii Społem, która próbuje zmienić swój wizerunek i poszerzyć swoje grono konsumentów o inne grupy. Jak podaje portal, obecnie typowy klient Społem to osoba w wieku powyżej 40 lat. Sieci zależy na tym, aby przyciągnąć młodych konsumentów, a dobrym rozwiązaniem na odświeżenie zakurzonego wizerunku jest wejście na rynek e-grocery. Młodzi ludzie spędzają w internecie dużo czasu i często robią zakupy przy użyciu platform internetowych.

Co ciekawe, niektóre spośród 240 spółdzielni zrzeszonych w KZRSS Społem już mają własne sklepy internetowe. Ale każda z nich rozpoczęła e-sprzedaż na własną rękę. Nowy, ogólnopolski projekt sklepu internetowego Społem połączyć wszystkie spółdzielnie w sieci.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >