Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 03.07.2020 02:00

Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Najnowszy sondaż daje zwycięstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Topnieje liczba niezdecydowanych.
https://flickr.com/European-People's-Party-Andrzej-Duda

Sondaż przed II turą wyborów

Najnowszy sondaż wyborczy został zrealizowany przez Kantar na zlecenie TVN i TVN24. Badanie dotyczy drugiej tury, a uczestnikom zostało zadane pytanie "Na którego z kandydatów zagłosuje Pan(i) w II turze wyborów prezydenckich?". Sondaż został zrealizowany na reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób w dniach 2-3 lipca.

Według wyników na Rafała Trzaskowskiego swój głos chce oddać 47 proc. badanych. Jak podaje TVN24, to o 2,3 proc. więcej niż w sondażu zrealizowanym po pierwszej turze wyborów. Poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowało 46 proc., co daje o 0,6 proc. więcej punktów procentowych poparcia. Niezdecydowanych pozostaje 7 proc., jednakże to o 2,9 proc. mniej niż w poprzednim badaniu.

Sondaż po I turze wyborów

Taki sam sondaż Kantar zrealizował w niedzielę, tuż po pierwszej turze wyborów prezydenckich. W tamtym badaniu poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowało 45,4 proc. badanych. Na Rafała Trzaskowskiego głosować wtedy chciało 44,7 proc. osób. 

W ówczesnym sondażu niezdecydowanych pozostawało 9,9 proc. ankietowanych. Tendencja niezdecydowanych maleje, a ich głosy przelewają się na korzyść Rafała Trzaskowskiego.