Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Sky Tower sprzedany za prawie 400 mln zł. Devea sfinalizowała transakcję
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 15.03.2022 01:00

Sky Tower sprzedany za prawie 400 mln zł. Devea sfinalizowała transakcję

wikimedia-fotopolska.eu
wikimedia.fotopolska.eu

Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu, został sprzedany za 84 mln euro. O ukończeniu transakcji poinformował dotychczasowy właściciel budynku grupa Develia.

Sky Tower sprzedany za 84,27 mln euro będzie teraz należał do funduszu inwestycyjnego Adventum Group, informuje portal Property News. Do spółki trafi 79,55 proc. udziału w nieruchomości. Reszta pozostanie w posiadaniu właścicieli już wykupionych lokali.

Devea sprzedaje Sky Tower za 400 mln zł

Tym samym grupa Develia sprzedała Adventum Group cały swój pakiet udziałów we wrocławskim drapaczu chmur. Za transakcje zainkasuje prawie 400 mln zł, z czego większość środków posłuży jednak do spłaty zobowiązań, które powstały przy zakupie Sky Towera.

Wiceprezes Develii Paweł Ruszczak przyznał na łamach Property News, że po spłacie kredytów spółce pozostanie 170 mln zł, które będzie mogła wykorzystać na dalsze inwestycje.

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower ma ponad 212 m wysokości, co oznacza, że jest jednym z najwyższych biurowców w Polsce i najwyższym we Wrocławiu.

Budowa rozpoczęła się w 2007 r. a jej inicjatorem i głównym inwestorem został wrocławski miliarder Leszek Czarnecki. Budowa zakończyła się w 2012 r.