BiznesINFO.pl

wikimedia.fotopolska.eu

Sky Tower sprzedany za prawie 400 mln zł. Devea sfinalizowała transakcję

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu, został sprzedany za 84 mln euro. O ukończeniu transakcji poinformował dotychczasowy właściciel budynku grupa Develia.

Sky Tower sprzedany za 84,27 mln euro będzie teraz należał do funduszu inwestycyjnego Adventum Group, informuje portal Property News. Do spółki trafi 79,55 proc. udziału w nieruchomości. Reszta pozostanie w posiadaniu właścicieli już wykupionych lokali.

Devea sprzedaje Sky Tower za 400 mln zł

Tym samym grupa Develia sprzedała Adventum Group cały swój pakiet udziałów we wrocławskim drapaczu chmur. Za transakcje zainkasuje prawie 400 mln zł, z czego większość środków posłuży jednak do spłaty zobowiązań, które powstały przy zakupie Sky Towera.

Wiceprezes Develii Paweł Ruszczak przyznał na łamach Property News, że po spłacie kredytów spółce pozostanie 170 mln zł, które będzie mogła wykorzystać na dalsze inwestycje.

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower ma ponad 212 m wysokości, co oznacza, że jest jednym z najwyższych biurowców w Polsce i najwyższym we Wrocławiu.

Budowa rozpoczęła się w 2007 r. a jej inicjatorem i głównym inwestorem został wrocławski miliarder Leszek Czarnecki. Budowa zakończyła się w 2012 r.

Tagi:

Wrocławsprzedaż nieruchomościNieruchomości

Podobne artykuły

Praca

ZUS przypomina przedsiębiorcom: czas na złożenie konkretnego dokumentu upływa 31 marca
Czytaj więcej >

Finanse

Jedna z największych mleczarni w Polsce bliska upadku
Czytaj więcej >

Finanse

Oszuści w natarciu. Wystarczyło kilka chwil, żeby poznanianie stracili setki tysięcy złotych
Czytaj więcej >

Finanse

Kolejna instytucja finansowa z poważnymi problemami
Czytaj więcej >

Finanse

Pracownicy Biedronki otrzymają rekordowe premie. Na dodatkowe pieniądze załapie się wiele osób
Czytaj więcej >

Finanse

Kolejny bank ma duże problemy. Nie widać końca upadków i bankructw
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]