BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z Zakup nieruchomosci, pismo Sadu Rejonowego Wydzial Ksiag Wieczystych i pieniadze, oplata skarbowa

Marek BAZAK/East News

Sky Tower sprzedany. Ma już nie kojarzyć się z Leszkiem Czarneckim

14 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Sky Tower powstał w 2013 r. z inicjatywy wrocławskiego milionera Leszka Czarneckiego. Ulokowany we Wrocławiu jeden z najwyższych budynków Europy poszedł pod młotek a nowy właściciel zdecydował się zapłacić 84,4 mln euro.

Transakcja ma zostać sformalizowana do końca bieżącego roku. Właścicielem prawie 80 proc. udziałów w nieruchomości ma zostać firma Grupa Develia, pisze portal propertynews.pl.

Sky Tower - historia budowy

Budowa Sky Tower rozpoczęła się w 2008 r. i trwała do 2013 r. kiedy oddano ostatnie lokale w nieruchomości. Również w 2013 r. otworzono najwyższy taras widokowy w Polsce, ulokowany na 49. piętrze.

Firma Develia, która już niedługo stanie się pełnoprawnym właścicielem budowli zamierza zrezygnować z części powierzchni biurowych na rzecz mieszkalnych. Na decyzję wpływ ma pandemia, która uderzyła mocno w rynek usług biurowych.

Inwestycja była okrętem flagowym biznesmena Leszka Czarneckiego, jak jednak pisze money.pl obecny właściciel bardzo nie chcę skojarzeń. Stąd też w nazwie nie będzie widniała LC Corp., czyli była spółka giełdowa Leszka Czarneckiego, którą sprzedał po aferze związanej z Get Back.

Sky Tower w liczbach

Najwyższy budynek mieszkalny Wrocławia ma 212 m wysokości i 50 pięter.

Według wyliczeń propertynews.pl powierzchnia biurowa zajmuje obecnie 30 500 mkw a handlowa 25 000 mkw. W budynku znajduje się 236 apartamentów.

80 proc. udziałów własnościowych wrocławskiego drapacza chmur Grupa Develia odkupiła za 84,4 mln euro od Funduszu Inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >
Zakaz handlu w niedzielę zgodny z konstytucją. Ministerstwo komentuje

Handel

Zdaniem TK zakaz handlu w niedzielę zgodny z konstytucją. Mamy komentarz ministerstwa

Czytaj więcej >