BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z Zakup nieruchomosci, pismo Sadu Rejonowego Wydzial Ksiag Wieczystych i pieniadze, oplata skarbowa

Marek BAZAK/East News

Sky Tower sprzedany. Ma już nie kojarzyć się z Leszkiem Czarneckim

14 Września 2021

(Ostatnia zmiana: 9 Października 2021)

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Sky Tower powstał w 2013 r. z inicjatywy wrocławskiego milionera Leszka Czarneckiego. Ulokowany we Wrocławiu jeden z najwyższych budynków Europy poszedł pod młotek a nowy właściciel zdecydował się zapłacić 84,4 mln euro.

Transakcja ma zostać sformalizowana do końca bieżącego roku. Właścicielem prawie 80 proc. udziałów w nieruchomości ma zostać firma Grupa Develia, pisze portal propertynews.pl.

Sky Tower - historia budowy

Budowa Sky Tower rozpoczęła się w 2008 r. i trwała do 2013 r. kiedy oddano ostatnie lokale w nieruchomości. Również w 2013 r. otworzono najwyższy taras widokowy w Polsce, ulokowany na 49. piętrze.

Firma Develia, która już niedługo stanie się pełnoprawnym właścicielem budowli zamierza zrezygnować z części powierzchni biurowych na rzecz mieszkalnych. Na decyzję wpływ ma pandemia, która uderzyła mocno w rynek usług biurowych.

Inwestycja była okrętem flagowym biznesmena Leszka Czarneckiego, jak jednak pisze money.pl obecny właściciel bardzo nie chcę skojarzeń. Stąd też w nazwie nie będzie widniała LC Corp., czyli była spółka giełdowa Leszka Czarneckiego, którą sprzedał po aferze związanej z Get Back.

Sky Tower w liczbach

Najwyższy budynek mieszkalny Wrocławia ma 212 m wysokości i 50 pięter.

Według wyliczeń propertynews.pl powierzchnia biurowa zajmuje obecnie 30 500 mkw a handlowa 25 000 mkw. W budynku znajduje się 236 apartamentów.

80 proc. udziałów własnościowych wrocławskiego drapacza chmur Grupa Develia odkupiła za 84,4 mln euro od Funduszu Inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Koniec z tanimi meblami z Ikea. Gigant podniesie ceny nawet o 50 proc.

Czytaj więcej >

Handel

140 mln zł kary dla sieci Kaufland. UOKiK podjął decyzję

Czytaj więcej >

Handel

Powraca kultowa promocja Lidla. Klienci się ucieszą

Czytaj więcej >
laptop

Handel

Laptop do biura - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >

Handel

Ceny jaj ostro poszły w górę. Jest drożej o 30. proc niż rok temu

Czytaj więcej >

Handel

Półki Lidla będą uginać się od popularnego produktu. Ustawią się kolejki

Czytaj więcej >