Żabka pomoże w segregacji śmieci. Wprowadza specjalne ułatwienia.
https://pixabay.com/imordaf
Autor Kamila Jeziorska - 8 Czerwca 2020

Żabka wprowadza zmiany w sklepach. Chodzi o segregację śmieci

Segregacja śmieci w Żabce. Na produktach pojawiły się naklejki, które pomogą w wyrzuceniu niepotrzebnego opakowania do odpowiedniego śmietnika.

Segregacja śmieci w Żabce

Oznaczenia będą podpierać się tradycyjnym i dobrze znanym symbolem, który przedstawia człowieka wrzucającego śmieci do kosza. Dodatkowo, Żabka stworzyła dodatkową instrukcję kolorystyczną odpowiadającą kolejnym pięciu frakcjom podziału odpadów. Dzięki temu każdy klient będzie mógł przeczytać i zobaczyć, do którego pojemnika ma wrzucić poszczególne elementy opakowania - podaje bankier.pl.

– Wprowadzenie prostego i intuicyjnego systemu oznaczeń na opakowaniach produktów marki własnej ma zachęcić jak największe grono klientów do właściwej selekcji odpadów - cytuje bankier.pl Annę Gorączkę, Green officer'a w firmie Żabka Polska. Kolorowe oznaczenia mają pojawić się na początku pierwszego kwartału 2020 roku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

W maju sprzedaż nowych aut już wzrosła. Polacy mają nowy ulubiony model samochoduW maju sprzedaż nowych aut już wzrosła. Polacy mają nowy ulubiony model samochoduCzytaj dalej

Polacy nie segregują śmieci

Jak podaje biokurier.pl, zaledwie 41% Polaków wie, jak segregować odpady zgodnie z przepisami wprowadzonymi w 2019 roku, dlatego wprowadzenie takich oznaczeń pozwoli nie tylko na większą dbałość o środowisko, ale także będzie stanowiło pomoc w segregowaniu śmieci dla pozostałych 59%.

Żabka to największa polska sieć sklepów typu convenience. Łącznie istnieje ok. 6000 tys sklepów, które prowadzone się przez ok. 4200 tys. franczyzobiorców. Na pewno ten krok stanie się inspiracją dla innych producentów czy dystrybutorów żywności - podsumowuje decyzję Żabki biokurier.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuPKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News