Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rafael Nadal wydał w Polsce 20 mln zł. Po swoje zamówienie przyjechał osobiście
Monika Majko
Monika Majko 12.09.2023 17:52

Rafael Nadal wydał w Polsce 20 mln zł. Po swoje zamówienie przyjechał osobiście

Rafael Nadal
Pixabay.com/martaposemuckel / commons.wikimedia.org/Tatiana from Moscow / Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Kilka lat temu Rafael Nadal zdecydował się na ogromny zakup w Polsce. Słynny hiszpański tenisista zarobił fortunę na kortach całego świata, a jakiś czas temu zostawił w naszym kraju aż 20 milionów złotych. Co za to kupił?

Rafael Nadal zamówił luksusowy katamaran w polskiej stoczni

Rafael Nadal to jeden z najwybitniejszych tenisistów świata, który w tym sporcie osiągnął już niemal wszystko. Wielokrotny zwycięzca największych turniejów świata, w tym French Open i Wimbledonu, zgromadził na swoim koncie fortunę, a kilka lat temu zdecydował się zostawić jej część w Polsce.

Słynny tenisista zamówił luksusowy katamaran, który wykonano dla niego w polskiej stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku. Jak relacjonował w rozmowie z TVN24 prezes stoczni, Francis Lapp, Rafael Nadal doskonale wiedział, jakiej jednostki oczekuje. 

- Rafael wiedział, czego chce. Gościł u nas rok po roku i pytał o dużo rzeczy. Zaprosił mnie do siebie na Majorkę, gdzie ma swoją szkołę tenisową i tam był robiony deal - wyjawił Francis Lapp w rozmowie z TVN 24.

Darmowe leki. Gonitwa po lekarzach i aptekach

Polska stocznia spełniła życzenia słynnego sportowca

Nadal zamówił luksusowy katamaran 80 Sunreef Power. Łódź ma 24 metry długości i 12 metrów szerokości, a jej cały pokład to około 300 metrów kwadratowych. Polska stocznia spersonalizowała jacht zgodnie z życzeniem znanego sportowca

W środku jednostka wyposażona jest między innymi w jacuzzi, ogromny salon, garderoby, grill, bar czy wielki telewizor. Katamaran pomieści 10 osób i czterech członków załogi.

Tenisista za ekskluzywny jacht zapłacił 20 mln zł

Przeznaczeniem tego katamaranu jest szybka żegluga, a prędkość maksymalną na żaglach szacuje się na ponad 20 węzłów. W przeliczeniu na złotówki słynny tenisista zapłacił za swój ekskluzywny jacht 20 mln zł. Przy okazji odbioru łodzi, Rafael Nadal osobiście pojawił się w Gdańsku.

- Jestem człowiekiem z wyspy. Morze jest częścią mojego życia i nie jest tajemnicą, że je kocham. Za każdym razem, gdy jestem w domu na Majorce, staram się znaleźć czas, by wyruszyć w rejs - wyjawił Rafael Nadal po odebraniu luksusowego jachtu.