BiznesINFO.pl
Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”

East News

Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Paliwo po niższej cenie mogą kupić na Orlenie wybrani księża, członkowie Solidarności, żołnierze WOT oraz strażacy. To efekt umów, które spółka zawierała z niniejszymi grupami w ciągu ostatnich lat – donosi portal Bankier.pl. O sprawie zrobiło się głośno po wpisach użytkowników portalu Wykop.pl. Swoje stanowisko przedstawił w komentarzu pod dyskusyjnym postem również sam Orlen.

Burza po publikacji

Kilka dni temu na portalu Wykop.pl pojawił się post odsyłający do artykułu News4Media zamieszczonego na stronie internetowej „Słowo Podlasia”. W tekście czytamy, że Lotos i Orlen (fuzja obu przedsiębiorstw została już sfinalizowana) w ciągu ostatnich lat podpisywały porozumienia z wybranymi organizacjami. Na mocy tych umów księża, członkowie Solidarności, mundurowi i strażacy płacili mniej za paliwo.

Uwagę internautów portalu Wykop.pl przykuły przede wszystkim zniżki dla osób duchownych.

Wykop-ksieza-rabat

Do publikacji na wyżej wskazanym serwisie odniósł się sam koncern paliwowy, który wskazał, iż:

To standardowa umowa biznesowa, zawarta na warunkach rynkowych. Z tego produktu, na zasadach rynkowych, korzystają również inne instytucje, stowarzyszenia, fundacje czy podmioty gospodarcze. Rabat negocjowany jest każdorazowo w zależności od realizowanego wolumenu sprzedaży – czytamy w komentarzu wstawionym przez oficjalny profil spółki Orlen.

Orlen-wykop-512

Ile wynoszą obniżki?

Umowę z Lotosem zawarli związkowcy Solidarności, którzy na swojej stronie internetowej informowali, że rabat ma przysługiwać każdemu członkowi, który wyrobi elektroniczną legitymację członkowską NSZZ „Solidarność”. Obniżka miałaby sięgać od kilku do kilkudziesięciu groszy na każdy litr paliwa. Poza tym, związkowcy otrzymali również 10-procentową zniżkę na produkty z Cafe Punkt, płyny do spryskiwaczy oraz oleje, a także rabat w wys. 15 proc. przy skorzystaniu z myjni.

Z kolei w 2019 roku programem lojalnościowym Orlenu objęci zostali strażacy OSP, a w 2020 roku – żołnierze WOT. Obie te grupy mogą liczyć na zniżkę w wys. 8 gr na litr (obowiązuje limit 200 litrów na msc.)

Rabat w wys. minimum kilku gr na litr ma obejmować również duchownych. Lotos miał przejąć pierwsze promocyjne umowy z diecezjami przy okazji zakupu sieci Esso w 2005 roku. Natomiast w 2020 roku o uzyskaniu niższych cen na stacjach Orlen poinformowała diecezja świdnicka. Osoby posiadające kartę BiznesTank grupy zakupowej współpracującej z Fundacją św. Stanisława w Świdnicy miały otrzymać zniżkę w wys. 16 gr na litr.

Wysokość stawek wskazanych w artykule News4Media nie została oficjalnie potwierdzona przez Orlen.

Tagi:

finanseOrlen

Maria Gil-SobczykAutor

Wydawca Biznesinfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok (Iberion).

Finanse

ZUS informuje przedsiębiorców. Tyle wyniesie minimalna składka na ubezpieczenie zdrowotne

Czytaj więcej >

Finanse

Sejm zdecydował. Mundurowi dostaną dodatek antyemerytalny

Czytaj więcej >

Finanse

BNP Paribas Bank Polska oferuje 550 zł nagrody za założenie konta. Warunek jest prosty

Czytaj więcej >
wnętrze sklepu

Finanse

Dezinflacja? Bez przesady. Szczera opinia członkini Rady Polityki Pieniężnej

Czytaj więcej >

Finanse

Środki z OFE po małżonku. Wystarczy jeden wniosek, a fundusz milczy

Czytaj więcej >

Finanse

Kondycja polskiej waluty na początku 2023 roku

Czytaj więcej >