Prawo jazdy kat. B być może podrożeje
PHOTO: JAN BIELECKI/EAST NEWS WARSZAWA 18.01.2013
Autor Maria Glinka - 4 Marca 2020

Egzaminy na prawo jazdy są za tanie? Opłaty egzaminacyjne mogą być niedługo jeszcze droższe

Prawo jazdy będzie droższe? Niewykluczone. Dyrektorzy WORD-ów domagają się, aby cena egzaminu wzrosła o około 35 proc. Oznaczałoby to, że kursant musiałby uiścić opłatę w wysokości nie 170 zł, a 230 zł.

Prawo jazdy podrożeje, by WORD-y zarabiały więcej

Prawo jazdy kategorii B już niedługo może zostać wycenione znacznie drożej. Oficjalny wniosek do ministerstwa infrastruktury przygotowało w tej sprawie Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – informuje wrc.net.pl. Wszystko w związku z ogromnymi stratami w wysokości 11,5 mln złotych, jakie odnotowały WORD-y w całym kraju w zeszłym roku. Co więcej, nowe przepisy prawne utrudniają ośrodkom osiąganie większych korzyści finansowych.

Długo zapowiadany podatek może w końcu wejść w życie. Powinniśmy przygotować się na wyższe ceny?Długo zapowiadany podatek może w końcu wejść w życie. Powinniśmy przygotować się na wyższe ceny?Czytaj dalej

Od 1 stycznia 2020 r. wprowadzono zapis, zgodnie z którym jeden egzaminator nie może kontrolować wiedzy więcej niż 9 kandydatów w ciągu jednego dnia. W związku z tym dzienna liczba egzaminów jest znacznie mniejsza, co negatywnie wpływa na dochody WORD-ów – tłumaczy rp.pl.

Podwyżka opłaty za egzamin kategorii B mogłaby pozwolić na wzrost dochodów ośrodków, ponieważ cieszy się on największą popularnością - ponad 80. proc. wszystkich egzaminów przeprowadzanych w WORD-ach dotyczą właśnie tej kategorii – podaje polskatimes.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Na nowe ceny trzeba będzie jeszcze poczekać

Warto zwrócić uwagę, że w porównaniu z częstotliwością zmian w prawie drogowym, ceny egzaminów na prawo jazdy są modyfikowane niezwykle rzadko. Wysokość opłat egzaminacyjnych nie była zmieniana od 2013 r.

Jednak eksperci w dziedzinie uspokajają przyszłych kierowców i szacują, że do podwyżki mogłoby dojść ewentualnie dopiero po wyborach prezydenckich, zaplanowanych na 10 i 24 maja (w przypadku dwóch tur).

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policyjne psy zginęły od wrzątku. Wzruszający gest funkcjonariuszy, zapamiętają to na całe życie
  2. Dziś pogrzeb Pawła Królikowskiego. Aktor przegrał walkę ze straszną chorobą
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pasażerka zapłaciła fortunę przez jedną rzecz w dokumentach. Nie wpuścili jej do samolotu
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News