Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Praca w Biedronce, Lidlu i McDonald's. Gdzie można zarobić najwięcej?
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 06.01.2024 22:40

Praca w Biedronce, Lidlu i McDonald's. Gdzie można zarobić najwięcej?

Pieniądze
Pixabay/gosiak1980

Wysokość wynagrodzeń może różnić się w zależności od sklepu czy też restauracji. Kwoty, które zarabiają ekspedienci na kasie w Biedronce lub Lidlu i te, które otrzymują pracownicy popularnej sieci restauracji, nieco się od siebie różnią. Która opcja jest bardziej opłacalna? 

Ile zarabiają pracownicy kultowej sieci restauracji?

Sieć restauracji McDonald's zyskała w Polsce ogromną popularność. Z pewnością niektórzy zastanawiają się czasem, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy tego fast fooda. Jak poinformował portal dlahandlu.pl, w restauracji znajdującej się w centrum Warszawy, a dokładniej przy ulicy Świętokrzyskiej, można zarobić 25,25 złotych za godzinę brutto. Jeśli natomiast pracujemy w godzinach nocnych, to otrzymamy bonus w wysokości 20 procent. 

Do Action powrócił kultowy produkt. Trzeba się pospieszyć, klienci o niego walczą

Na takie zarobki mogą liczyć pracownicy Biedronki

Biedronka to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych w Polsce. Wielu klientów właśnie tam wybiera się na codzienne zakupy. Oczywiście wynagrodzenia zależą w głównej mierze od tego, jakie mamy doświadczenie. Jeśli chodzi o Biedronkę, to na stanowisku kasjer-sprzedawca można liczyć na pensję w wysokości 4700-5050 złotych miesięcznie. Już po trzech latach, zarobki sięgają od 4850 złotych do 5300 złotych.

Zobacz także: ZUS zwróci nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych po zmarłych. Wiemy, kto może skorzystać

Jakie wynagrodzenie obowiązuje w Lidlu?

Jeśli chodzi o sieć sklepów Lidl, to tutaj sytuacja jest podobna, jak w przypadku Biedronki. Wysokość wynagrodzenia pracownika zależy od jego doświadczenia. Na początku pracy będzie można liczyć na nieco mniejszą pensję, a dopiero potem kwota wzrośnie. Najpierw sprzedawca otrzyma 4550-5550 złotych, a już po roku zarobi od 4800 do 5750 złotych. Oczywiście należy wziąć także pod uwagę to, że niektóre sieci mogą proponować swoim pracownikom różne umowy. To też może wpłynąć na wysokość wynagrodzenia.