Szkolenia za które jeszcze dostaniesz pieniądze
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 11 Stycznia 2020

Podniesiesz kwalifikacje i jeszcze Ci za to zapłacą. Możesz skorzystać podwójnie

W niektórych regionach Polski można dostać pieniądze za sam fakt szkolenia, nawet jeśli jest się biernym zawodowo.

Sprawa podwyższania kwalifikacji zawodowych jest obecnie niezwykle istotna, co podkreśla coraz większe grono ekspertów. Postępująca automatyzacja i rozwoj technologii wymuszają bowiem zmiany w sposobach pracy. Województwo podlaskie oferuje szereg szkoleń, za które dodatkowo otrzyma się pieniądze.

Praca poszukuje ludzi

Jak pisze money.pl program dla osób biernych zawodowo "Kwalifikacje - Doświadczenie - Praca - aktywizacja zawodowa osób biernych zawodowo po 30 roku życia" pozwala nie tylko na podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale uczestnicy otrzymają także stypendium w wysokości 1017,40 zł netto, a każda godzina udziału w szkoleniu pozwoli na zarobienie 8,69 zł brutto. Jakby tego był omało, to uczestnicy szkolenia mogą liczyć na zwrot kosztu transportu, opiekę nad dziećmi a nawet ubezpieczenie NNW.

Bierność zawodowa jest problemem ze względu na brak rąk do pracy, z którym boryka się ostatnio polska gospodarka. Pracodawcy potrzebują także bardziej wykfalifikowanych kadr pracowniczych ze względu na coraz większe użycie technologii w pracy. Stąd pomysł na organizowanie szkoleń, które są jeszcze dodatkowo płatne. Szkolenia te kierowane są do osób: po 50-tym roku życia, kobiet, osób niepełnosprawnych, osób o najniższych kwalifikacjach.

Okradli skarbiec polskiego króla. Teraz chcą 9 mln euro za zrabowane przedmiotyOkradli skarbiec polskiego króla. Teraz chcą 9 mln euro za zrabowane przedmiotyCzytaj dalej

Nie tylko bierni zawodowo mogą skorzystać ze szkoleń

W woj. podlaskim szkolenia oferowane są także osobom, które są zawodowo aktywne, ale i tak myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji. "Wyższe Kwalifikacje - Większe Możliwości", to program województwa podlaskiego przeznaczony przede wszystkim dla mieszkańców Białegostoku. Władze województwa zakładają, że skorzysta z niego 100 osób.

Inne szkolenia oferowane przez wojwództwo, to "Najpierw szkolenie, a później lepsze zatrudnienie"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News