Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pozytywne zaskoczenie dla podróżujących koleją. PKP Intercity obniża ceny biletów
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 31.08.2023 13:22

Pozytywne zaskoczenie dla podróżujących koleją. PKP Intercity obniża ceny biletów

pociąg
East News

Podróżujący pociągami PKP Intercity mają powód do zadowolenia. Przewoźnik zapowiedział, że obniży ceny biletów na wybranych trasach. Mają one zachęcić kolejnych pasażerów. 

Obniżki od 1 do 239 zł

PKP Intercity podało na swojej stronie, że obniży ceny biletów miesięcznych. Skala obniżki wyniesie od 1 do 239 zł w zależności od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia pociągów na danych trasach.

- Stale pracujemy nad wzrostem popularności kolei w Polsce. Dzięki rekordowym obniżkom miesięcznych biletów odcinkowych chcemy przekonać pasażerów do regularnego korzystania z naszych usług np. podczas dojazdu do pracy. Upustami objęliśmy trasy łączące stolice większości regionów z mniejszymi ośrodkami miejskimi. Skala obniżek pozwoli nam na najbardziej konkurencyjną spośród innych przewoźników ofertę biletów okresowych – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity S.A.

 

Od września podróże pociągiem mają być jeszcze szybsze. PKP IC zaoferuje krótsze czasy przejazdu na kilku ważnych trasach

Obniżki

Największe obniżki obejmą trasy na terenach województwa pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, gdzie obniżki biletów sięgną nawet 60% na niektórych odcinkach. Pasażerowie dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego będą mogli natomiast liczyć na obniżki przekraczające 50 proc.

Na 190 odcinkach PKP Intercity podróżni zapłacą od 100 do 239 zł mniej niż wcześniej, a w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50 a 99 zł. Z kolei na największą obniżkę będą mogli liczyć podróżni na trasie Słupsk-Trójmiasto - za bilet miesięczny zapłacą 239 zł mniej. 

Spore obniżki wprowadzono także na trasach Rzeszów Główny- Przemyśl (bilet tańszy o 146 zł), Skarżysko-Kamienna -Kielce (cena niższa o 117 zł) oraz Olsztyn Główny -Toruń, gdzie upust wyniesie 115 zł.  Procentowo największy spadek ceny biletu miesięcznego objął odcinek Skarżysko-Kamienna - Suchedniów, gdzie obniżka sięgnie 69 proc. a bilet będzie 184 zł tańszy.

Krótszy czas podróży

Ponadto, jak informował wcześniej przewoźnik, od 3 września nastąpi korekta rozkładu jazdy. Zgodnie z nowym rozkładem od 3 września najszybszy pociąg PKP Intercity będzie pokonywał trasę z Krakowa do Gdańska w 4 godziny i 50 minut. To o 17 minut krócej niż dotychczas.

Podróżni dojadą też szybciej z Krakowa do Warszawy - podróż potrwa 2 godziny i 10 minut. Z kolei najszybszy skład PKP Intecity ze stacji Warszawa Centralna do stacji Wrocław Główny dojedzie w 3 godziny i 33 minuty, czyli o 16 minut szybciej niż w okresie wakacyjnym.

Tagi: PKP