Polska zubożeje o 1/4 ludności do 2100 roku
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 13 Lipca 2019

Polska wymiera. Do 2100 roku będzie nas 10 mln mniej

Polska wymiera w zastraszającym tempie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, w 2100 roku Polska zubożeje o 1/4 ludności, jak wskazują dane Eurostatu. To najgorszy wynik w całej Unii Europejskiej.

Polska ma problem z demografią nie od dziś. W ostatnich latach liczba ludności naszego kraju w zastraszającym tempie maleje. Remedium na tem problem miał być program 500 plus, który niestety nie przyniósł zakładanych efektów. Obecnie władza myśli nawet o wprowadzeniu podatku bykowego od bezdzietnych obywateli, jednakże pomysłowi temu opierają się nawet zwolennicy PiS.

Unijna agencja statystyczna, Eurostat, zbdała demografię państw Unii Europejskiej i to, jak ta będzie się prezentować w nadchodzących latach. Niestety, Eurostat nie ma dobrych wieści. Wszystko wskazuje na to, że liczba ludności w większości krajów wspólnoty będzie ubywała, co będzie miało niebagatelny wpływ na gospodarki poszczególnych krajów. Dla Polski szczególnie alarmujące powinno być to, że nad Wisłą ubędzie najwięcej obywateli.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

Polska najszybciej wyludniająca się w Europie

Jak czytamy w Gazeta.pl, sprawa do 2044 roku nie ma być dla Unii Europejskiej tragiczna. Do 2044 roku populacja wspólnoty (a badano obecnych 28 państw członkowskich) w sumie wzrośnie do 525 mln z 513 mln, które zasiedlają kraje Unii obecnie. Po 2044 roku aż do 2100 zacznie się jednak spadek liczebności mieszkańców wspólnoty. Okazuje się, że ubędzie 20 mln mieszkańców, co jest równowartością 4% obecnej populacji.

Najgorzej jednak sytuacja wygląda w Polsce, która nie może liczyć na żaden wzrost liczby ludności. Do 2100 roku z Polski ubędzie ponad 1/4 mieszkańców, czyli około 10 mln obywateli. Oznacza to, że spośród 20 mln, które znikną z UE, połowa ubędzie z Polski.

Ogólnie w Unii Europejskiej w 2100 roku liczba dzieci wśród ludności ma zmienić się z 16% do 14%. Natomiast, jak podaje Gazeta.pl, osób w wieku 65 lat ma przybyć z 20% do aż 31%. Jeszcze starsze osoby, czyli 80-latkowie i wzwyż, będą stanowili już nie 6%, jak miejsce ma to teraz, a 15%. Sprawi to, że mediana wieku Europejczyków wzrośnie z 43,1 do 48,7 lat.

Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News