BiznesINFO.pl
EN 01514216 1943

WOJTEK RADWANSKI

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą

5 Marca 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

W sobotę premier Mateusz Morawiecki odwiedził siedzibę Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) w miejscowości Niemce w woj. lubelskim. Agencja odpowiedzialna jest m.in. za organizację logistyki pomocy międzynarodowej, czy punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy. Rząd zapewnia, że wszystkie osoby, które przybędą do Polski otrzymają pomoc. Szef rządu przestrzegł przed rosyjską propagandą.

– Propaganda, którą prezydent Rosji Władimir Putin kieruje w stronę Polski i Europy, ma bardzo szeroki zasięg. Uważajmy na to, strzeżmy się, blokujmy tego typu działania, działajmy solidarnie – zaapelował w sobotę w Niemcach (woj. lubelskie) premier Mateusz Morawiecki.

EN 01514199 0466

Jak pomóc Ukrainie - Lista zweryfikowanych zbiórek i akcji

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki mówił również o rosyjskiej propagandzie i o tym, że wiele informacji jest fałszywych.

– To bardzo charakterystyczne, jak propaganda Putina działa tutaj w Polsce. Mają dziesiątki tysięcy kont. O kilkaset razy wzrosła liczba tak zwanych fake newsów, czyli fałszywych, nieprawdziwych informacji, które są sączone do różnych mediów i do różnych kont, na różne grupy w mediach społecznościowych – mówił premier.

Podkreślił, że "to pokazuje ich determinację, to pokazuje ogromne środki, grupy hakerskie rosyjskie, które są zaangażowane w atakach na media, w atakach na instytucje publiczne, instytucje samorządowe i organizacje pozarządowe". - Strzeżmy się tego szanowni państwo, miejmy świadomość, że jest to wielka zorganizowana machina - podkreślił Mateusz Morawiecki.

EN 01514403 0091

Japonia zamraża aktywa Putina i przyłącza się do odcięcia rosyjskich banków od SWIFT

CZYTAJ DALEJ

Jak podała kancelaria premiera łącznie 787 tys. osób przyjechało do Polski od momentu wybuchu wojny w Ukrainie. Ostatniej doby Służba Graniczna odprawiła 106 tys. osób na polsko-ukraińskiej granicy. Rząd zapewnia, że wszyscy otrzymają pomoc. Rezerwa noclegowa przygotowana jest w całym kraju. Dzięki darmowym transportom możliwa jest relokacja wszystkich ludzi do poszczególnych punktów w całej Polsce.

Nasz sąsiad, w wojnie z Rosją, broni nie tylko swojej wolności, ale również walczy o bezpieczeństwo całej Europy.

– To zbrodnia przeciw ludzkości. Aby Ukraińcy mogli się bronić, aby Ci dzielni ludzie mogli stawiać opór Rosji, to jednocześnie potrzebna jest pomoc. Przede wszystkim pomoc humanitarna – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Polacy niosą pomoc

Każdego dnia od początku wojny w Ukrainie Polacy pomagają naszym sąsiadom. Zapewniają dach nad głową, kupują jedzenie oraz niezbędne do życia produkty. wiele osób jedzie na granicę, aby pomagać i pomóc w transporcie. To zwykli ludzie okazują się w tej chwili ogromnym wsparciem.

Tagi:

UkrainaPolska

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

Singapur nakłada sankcje na Rosję. "To nie teoretyczna zasada, ale niebezpieczny precedens"

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Szwajcaria nakłada kolejne sankcje na Rosję

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Produkty rosyjskie i białoruskie. Jakie mają kody kreskowe? UOKiK apeluje, aby nie kupować tych produktów

Czytaj więcej >