BiznesINFO.pl
Polisy OC tańsze niż w ubiegłym roku

Biznes Info

Polisy OC nie będą drożeć. Kierowcy nie muszą szykować się na dodatkowy wydatek

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Polisę OC kupisz w tym roku w takiej samej cenie jak w ubiegłym. Przeciętne ubezpieczenie kosztowało w lutym 2021 r. właściwie tyle samo, co pod koniec 2020 roku. Zdaniem szefa porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl, zamrożenie cen wynika ze zmniejs

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O ile zmniejszyły się ceny polis OC

  • Dlaczego ceny polis OC poszły w dół

  • Jak długo ceny OC będą niskie

Polisa OC w takiej samej cenie jak w ubiegłym roku

Wiadomości o cenach polisy OC z pewnością zadowolą kierowców. Porównywarka ubezpieczeniowa Ubea.pl wskazuje, że cena obowiązkowych polis wynosiła w lutym niemal tyle samo, co pod koniec 2020 roku, podaje Fakt i wskazuje, że ceny obowiązkowych polis praktycznie nie wzrosły od stycznia 2018 r. Podczas tych trzech lat średni spadek składki polisy OC wyniósł aż 31 procent.

Ubezpieczyciele, zdaniem Pawła Kuczyńskiego, prezesa Ubea.pl, w dalszym ciągu utrzymują niskie ceny składek jeszcze z końca roku, jednak nie powinniśmy liczyć na to, że obniżki będą duże.

- Kierowcy oczekujący kolejnych dużych spadków cen mogą natomiast czuć się zawiedzeni, bo względem grudnia 2020 r. średnia składka OC oferowanego przez siedem towarzystw spadła o mniej więcej 1% - stwierdził Kuczyński i dodał, że obniżka będzie nieco wyższa, jeśli do cen wliczymy inflację.

Mniej wypadków na drogach

Za niższe ceny polis OC odpowiada m.in. niska wypadkowość. Podczas epidemii jeździliśmy mniej i o wiele bardziej ostrożnie, co zresztą pokazują liczby. Według wstępnych danych policji liczba wypadków drogowych w 2020 roku zmniejszyła się aż o aż o 22 proc. względem 2019 roku.

Mimo że nie ma dostępnych danych dotyczących “stłuczek” to i tak ze sporą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że ich również było mniej. Ważną informacją jest też to, że w 2020 roku liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych zmniejszyła się o 15 proc. Zmniejszyła się także liczba wypadków z osobami rannymi - aż o 25 proc., co jest absolutnym rekordem.

Trudno oczekiwać, że 2021 roku okaże się równie bezwypadkowy, co wcześniejszy, wskazuje Kuczyński.

- Najbardziej prawdopodobny jest wynik gorszy niż w 2020 r., ale jednocześnie lepszy niż te odnotowane w 2019 r. i we wcześniejszych latach - przewiduje szef porównywarki cen polis OC.

Tagi:

ubezpieczenia

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok (Iberion).

Finanse

ZUS informuje przedsiębiorców. Tyle wyniesie minimalna składka na ubezpieczenie zdrowotne

Czytaj więcej >

Finanse

Sejm zdecydował. Mundurowi dostaną dodatek antyemerytalny

Czytaj więcej >

Finanse

BNP Paribas Bank Polska oferuje 550 zł nagrody za założenie konta. Warunek jest prosty

Czytaj więcej >
wnętrze sklepu

Finanse

Dezinflacja? Bez przesady. Szczera opinia członkini Rady Polityki Pieniężnej

Czytaj więcej >

Finanse

Środki z OFE po małżonku. Wystarczy jeden wniosek, a fundusz milczy

Czytaj więcej >

Finanse

Kondycja polskiej waluty na początku 2023 roku

Czytaj więcej >