Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Podwyżki dodatków dla emerytów. Znamy konkretne stawki
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 23.11.2023 17:38

Podwyżki dodatków dla emerytów. Znamy konkretne stawki

Seniorzy
Pixabay

Emeryci i renciści co miesiąc otrzymują różne dodatki do swoich świadczeń. W 2024 roku będą mogli liczyć na ich waloryzację. Znamy konkretne stawki podwyżek, które otrzymają seniorzy w przyszłym roku.

Seniorzy otrzymują różne dodatki do emerytur

Dodatki do świadczeń emerytalnych wypłacane są między innymi inwalidom wojennym, osobom prowadzącym tajne nauczanie, kombatantom, osobom deportowanym po pracy przymusowej i osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i ZSRR. Jeśli chodzi o niepełnosprawnych seniorów, to im przysługuje także dodatek pielęgnacyjny. Podobnie jak emerytury, podlegają one waloryzacji, która jest przynajmniej częściową odpowiedzią na problemy związane z drożyzną.

Zbliża się graniczna data dla wielu Polaków. Urzędnicy czekają na wpłaty i dokumenty

Waloryzacja dodatków dla emerytów

Seniorzy z pewnością ucieszą się na wieść o podwyżkach dodatków do emerytur, zwłaszcza, że ceny w sklepach dalej są wysokie. Osoba pobierająca dodatek kombatancki w wysokości 294,39 zł po waloryzacji otrzyma 319,88 zł.

Emeryt, który do tej pory pobierał 1127,12 zł w ramach dodatku do renty inwalida, po zmianach dostanie 1124,73 zł. W tym przypadku różnica jest spora, bo to aż 97,61 zł miesięcznie.

Emeryci mogą liczyć na podwyżki dodatków do świadczeń

Waloryzacja będzie dotyczyła także dodatku kompensacyjnego. Jego obecna wysokość to 44,16 zł miesięcznie, a po zmianach będzie to 47,98 zł. Jeśli chodzi o dodatek pielęgnacyjny dla niepełnosprawnych seniorów, to zostanie on podniesiony z 294,39 zł do 319,88 zł. Taka sama podwyżka obejmie świadczenie dla żołnierzy. Wzrośnie też dodatek dla sieroty zupełnej, który aktualnie wynosi 481,97 zł, a po waloryzacji będzie to 523,71 zł.