BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen

18 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Podwyżka cen usług mobilnych w Polsce już niebawem. Przyczyny są dwie - coraz większe zużycie i danych i ewolucja otoczenia gospodarczego - twierdzi prezes P4 Jean-Marc Harion.

Podwyżka cen już niedługo

Podwyżka cen za usługi mobilne w Polsce. Wyższych stawek spodziewa prezes P4 Jean-Marc Harion, który podzielił się swoją opinią podczas telekonferencji dla analityków. Jego zdaniem ceny będą się zwiększać z dwóch przyczyn - ze względu na coraz większe zużycie danych i ewolucję otoczenia gospodarczego.

Zdaniem prezesa P4, Polacy są już przygotowani na to, by za komunikację mobilną płacić trochę więcej. Podczas spotkania z dziennikarzami Jean-Marc Harion poinformował, że Play Communications chce dołączyć do sygnatariuszy porozumienia dotyczącego prac nad powołaniem spółki Polskie 5G w celu budowy wspólnej infrastruktury usług w technologii 5G.

Technologia 5G w Polsce

Jak podaje biznes.interia.pl, pod koniec października Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Fundusz Rozwoju i operatorzy telekomunikacyjni podpisali porozumienia dotyczące rozpoczęcia prac nad powołaniem spółki Polskie 5G w celu stworzenia wspólnej infrastruktury usług w technologii 5G. Porozumienie zawarli Exatel, Orange Polska, T-Mobile Polska oraz Polkomtel “przy udziale” operatora sieci Play.

Efekty testów technologii 5G w Toruniu firma chce zaprezentować w grudniu tego roku, a testy w następnych dwóch dużych miastach mają wystartować jeszcze w tym roku. Prezes P4 poinformował, spółka nie przewiduje wprowadzenia w Polsce regulacji dotyczących wyboru dostawcy infrastruktury do tworzenia sieci 5G. Jego zdaniem, takie ograniczenie skutkowałoby opóźnieniem rozpoczęcia projektu oraz większymi kosztami.

Pierwsza emisja w ciągu 3 miesięcy

Po tym, jak akcjonariusze spółki - Kenbourne i Tollerton sprzedali część udziałów w Play Communications, nie mają w planach kolejnych takich decyzji i zamierzają dalej angażować się w działania operatora - poinformował prezes P4.

Jak podaje biznes.interia.pl, P4, spółka zależna Play Communications zawarła umowę z Santander Bank Polska i PKO BP na ustalenie programu emisji obligacji o wartości do 2 mld zł. Pierwsza transza zostanie wyemitowana w ciągu trzech miesięcy. Obligacje zostaną wprowadzone do sprzedaży i notowań w alternatywnym systemie obrotu Catalyst, którym zarządza Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i BondSpot.

Tagi:

T-Mobilesmartphonepodwyżki cenpodwyżkaOrange

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Budweiser przekaże piwo zwycięzcom mundialu

Czytaj więcej >
elektrownia-jadrowa-pxhere-cc0

Polska i Świat

Na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej odnotowano wybuchy

Czytaj więcej >
Pijany kierowca zatrzymanie

Polska i Świat

Rząd będzie zabierał mienie nie tylko nietrzeźwym kierowcom. Ich rodziny też stracą dobytek

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Będziesz jechać na światłach, a i tak wlepią Ci 3 tys. zł mandatu. Policja sprawdza jakość żarówek

Czytaj więcej >
Mistrzostwa Świata w Katarze. Zapadła decyzja w sprawie alkoholu. Kibice zapłacą "podatek od grzechu"

Polska i Świat

Informacja o tym, że Katar kupił mecz otwarcia MŚ płacąc Ekwadorowi $7,4mln to fake news

Czytaj więcej >
SERGEI BOBYLYOV/AFP/East News/HANDOUT/AFP/East News

Polska i Świat

Greene: „Nie dawajmy więcej pieniędzy Ukrainie. Nadszedł czas, aby zakończyć tę wojnę i żądać pokoju"

Czytaj więcej >