Podwyżka cen za usługi mobilne w Polsce już niedługo
image via Peakpx
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Listopada 2019

Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen

Podwyżka cen usług mobilnych w Polsce już niebawem. Przyczyny są dwie - coraz większe zużycie i danych i ewolucja otoczenia gospodarczego - twierdzi prezes P4 Jean-Marc Harion.

Podwyżka cen już niedługo

Podwyżka cen za usługi mobilne w Polsce. Wyższych stawek spodziewa prezes P4 Jean-Marc Harion, który podzielił się swoją opinią podczas telekonferencji dla analityków. Jego zdaniem ceny będą się zwiększać z dwóch przyczyn - ze względu na coraz większe zużycie danych i ewolucję otoczenia gospodarczego.

Zdaniem prezesa P4, Polacy są już przygotowani na to, by za komunikację mobilną płacić trochę więcej. Podczas spotkania z dziennikarzami Jean-Marc Harion poinformował, że Play Communications chce dołączyć do sygnatariuszy porozumienia dotyczącego prac nad powołaniem spółki Polskie 5G w celu budowy wspólnej infrastruktury usług w technologii 5G.

Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówByło 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówCzytaj dalej

Technologia 5G w Polsce

Jak podaje biznes.interia.pl, pod koniec października Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Fundusz Rozwoju i operatorzy telekomunikacyjni podpisali porozumienia dotyczące rozpoczęcia prac nad powołaniem spółki Polskie 5G w celu stworzenia wspólnej infrastruktury usług w technologii 5G. Porozumienie zawarli Exatel, Orange Polska, T-Mobile Polska oraz Polkomtel “przy udziale” operatora sieci Play.

Efekty testów technologii 5G w Toruniu firma chce zaprezentować w grudniu tego roku, a testy w następnych dwóch dużych miastach mają wystartować jeszcze w tym roku. Prezes P4 poinformował, spółka nie przewiduje wprowadzenia w Polsce regulacji dotyczących wyboru dostawcy infrastruktury do tworzenia sieci 5G. Jego zdaniem, takie ograniczenie skutkowałoby opóźnieniem rozpoczęcia projektu oraz większymi kosztami.

Masz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodziankaMasz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodziankaCzytaj dalej

Pierwsza emisja w ciągu 3 miesięcy

Po tym, jak akcjonariusze spółki - Kenbourne i Tollerton sprzedali część udziałów w Play Communications, nie mają w planach kolejnych takich decyzji i zamierzają dalej angażować się w działania operatora - poinformował prezes P4.

Jak podaje biznes.interia.pl, P4, spółka zależna Play Communications zawarła umowę z Santander Bank Polska i PKO BP na ustalenie programu emisji obligacji o wartości do 2 mld zł. Pierwsza transza zostanie wyemitowana w ciągu trzech miesięcy. Obligacje zostaną wprowadzone do sprzedaży i notowań w alternatywnym systemie obrotu Catalyst, którym zarządza Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i BondSpot.

Utrzymanie mieszkania będzie kosztować cię krocie. Opłaty mocno w góręUtrzymanie mieszkania będzie kosztować cię krocie. Opłaty mocno w góręCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez swój nos nie mogła patrzeć na swoje odbicie. Po operacji jest jak zupełnie inna osoba
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwot
  4. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  5. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  6. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News