Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 18.11.2019 01:00

Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Podwyżka cen już niedługo

Podwyżka cen za usługi mobilne w Polsce. Wyższych stawek spodziewa prezes P4 Jean-Marc Harion, który podzielił się swoją opinią podczas telekonferencji dla analityków. Jego zdaniem ceny będą się zwiększać z dwóch przyczyn - ze względu na coraz większe zużycie danych i ewolucję otoczenia gospodarczego.

Zdaniem prezesa P4, Polacy są już przygotowani na to, by za komunikację mobilną płacić trochę więcej. Podczas spotkania z dziennikarzami Jean-Marc Harion poinformował, że Play Communications chce dołączyć do sygnatariuszy porozumienia dotyczącego prac nad powołaniem spółki Polskie 5G w celu budowy wspólnej infrastruktury usług w technologii 5G.

Technologia 5G w Polsce

Jak podaje biznes.interia.pl, pod koniec października Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Fundusz Rozwoju i operatorzy telekomunikacyjni podpisali porozumienia dotyczące rozpoczęcia prac nad powołaniem spółki Polskie 5G w celu stworzenia wspólnej infrastruktury usług w technologii 5G. Porozumienie zawarli Exatel, Orange Polska, T-Mobile Polska oraz Polkomtel “przy udziale” operatora sieci Play.

Efekty testów technologii 5G w Toruniu firma chce zaprezentować w grudniu tego roku, a testy w następnych dwóch dużych miastach mają wystartować jeszcze w tym roku. Prezes P4 poinformował, spółka nie przewiduje wprowadzenia w Polsce regulacji dotyczących wyboru dostawcy infrastruktury do tworzenia sieci 5G. Jego zdaniem, takie ograniczenie skutkowałoby opóźnieniem rozpoczęcia projektu oraz większymi kosztami.

Pierwsza emisja w ciągu 3 miesięcy

Po tym, jak akcjonariusze spółki - Kenbourne i Tollerton sprzedali część udziałów w Play Communications, nie mają w planach kolejnych takich decyzji i zamierzają dalej angażować się w działania operatora - poinformował prezes P4.

Jak podaje biznes.interia.pl, P4, spółka zależna Play Communications zawarła umowę z Santander Bank Polska i PKO BP na ustalenie programu emisji obligacji o wartości do 2 mld zł. Pierwsza transza zostanie wyemitowana w ciągu trzech miesięcy. Obligacje zostaną wprowadzone do sprzedaży i notowań w alternatywnym systemie obrotu Catalyst, którym zarządza Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i BondSpot.